Dwyane Wade wraca do Miami Heat!

08/02/2018
Dwyane Wade Heat Miami NBA Photo by Streeter Lecka/Getty Images

Cleveland Cavaliers wysyłają Dwyane’a Wade’a do Miami Heat w zamian za drugorundowy pick – mocno zastrzeżony – donosi Adrian Wojnarowski z ESPN.

Transfer wykonany został na prośbę samego Dwyane’a Wade’a. Weteran uzgodnił to z zarządem, który przychylił się do jego prośby i – jak widać – nie próbował nawet pozyskać za niego czegoś więcej. To bardzo ładny gest ze strony klubu.

Zawodnik według informacji niejednokrotnie wspominał zarządowi, że w przyszłości chciałby wrócić do Miami. Szefostwo Cavs rozważało z kolei obcięcie liczby minut zawodnika. Obie sprawy zostały rozwiązane jednym ruchem – Wade wraca na Florydę i z pewnością będzie wsparciem dla drużyny Heat w nadchodzących playoffs. Wyglądało na to, że Cavs pozbywając się tego kontraktu zrobią sobie jeszcze trochę więcej miejsca na kolej e roszady – co jednak nie nastąpiło.

Sponsor serwisu

Niestety należy się spodziewać, że jest to zapowiedź rychłego końca kariery popularnego Flasha. W tym sezonie był on bardzo wartościowym graczem z ławki w rotacji Cavaliers. Mimo ewidentnych braków atletycznych wynikających z wieku, stanowił on o sile obwodu w rezerwowych ustawieniach, gdzie po prostu brakowało Kawalerzystkom rozgrywających. Jak do tej pory notuje średnio 11,2 punktu, 3,5 asysty i 3,9 zbiórki w 23 minuty spędzane średnio na parkiecie.

 

Kopiuj link do schowka