Dwyane Wade rozważa koniec kariery

28/02/2018
Dwyane Wade

Dwyane Wade poważnie zastanawia się nad zawieszeniem butów na kołku. 36-letni obrońca powiedział, że nie ma żadnej pewności, iż wróci na następny sezon i wszystko zależy od jego zdrowia.

W wywiadzie udzielonym Miami Herald, Flash stwierdził, że po raz pierwszy w swej karierze nie jest pewien czy powinien grać dalej.

Sponsor serwisu

“Nie wiem. Powiedziałem wszystkim już, że zastanowię się nad tym po zakończeniu rozgrywek. To będzie pierwsze lato w moim życiu, na które pojadę z takim podejściem. Do tej pory zawsze wkraczałem w offseason jako wolny agent, albo z możliwością odstąpienia od umowy w celu podpisania nowej. To będzie pierwszy raz w którym pojadę na wakacje i tam zobaczę jak się czuję i na jakiej pozycji znajduje się organizacja.”

Mimo wszystko D-Wade przyznaje, że chęć do gry wciąż pozostaje u niego wysoka, choć wyzwania jakie przed nim stoją uległy zmianie:

“Oczywiście, że chcę grać. Cały czas pragnę wygrywać, ale czy jestem w stanie wciąż dawać z siebie wszystko? Z wiekiem wykonujesz całkiem inną pracę, tylko po to, aby odpowiednio przygotować swoje ciało do meczu.”

“Udonis zawsze powtarzał, że z wiekiem zmieniasz swoje podejście i skupiasz się jedynie na obecnym sezonie. Bycie z powrotem w Miami bardzo ułatwia moją sytuację. Usiądziemy z Patem i Mickym Arisonem i wspólnie podejmiemy decyzję, która będzie dla nas najlepsza.”

Po powrocie do Miami, Wade zdobywa 11 pkt, 4 zb i 3 ast każdej nocy. Nie jest już zdecydowanie tym samym zawodnikiem, jakim był przed swoim odejściem z Heat. Jednakże jego doświadczenie z pewnością może pomóc Miami zarówno w tym jak i w przyszłym sezonie. Dzisiejszy występ był tego najlepszym przykładem:

Kopiuj link do schowka