Dwóch takich, co ograli Hawks [WAS-ATL 2:0]

20/04/2017
Bradley Beal

Właśnie za takie mecze Bradley Beal i John Wall dostają tak ogromne pieniądze. To oni we dwóch poprowadzili drużynę ze stolicy NBA do drugiego zwycięstwa nad Atlanta Hawks, ale nie byłoby go bez kolejnego bardzo dobrego występu Marcina Gortata.

To nie był piękny mecz. Drużyny popełniły aż 55 fauli, obejrzeliśmy łącznie 71 rzutów osobistych. Mecz przez to toczył się w dość wolnym tempie, ale uratował go w czwartej kwarcie Bradley Beal. Rzucający obrońca gospodarzy zdobył w niej 16 ze swoich 31 punktów, swoje dołożył John Wall i Wizards mogą spokojnie sobie powiedzieć, że plan optimum na dwa pierwsze spotkania został wykonany.

To zwycięstwo jest tym cenniejsze, że gracze numer 3 i 4 do rzucania punktów, czyli Markieff Morris i Otto Porter przegrali dzisiaj z faulami i nie dali dużo zespołowi. Morris po świetnym występie w meczu otwierającym serię, tym razem skończył z zaledwie 3 punktami i 3 oddanymi rzutami, a Porter z 4 punktami, trafiając 2 z 7 rzutów.

W tej sytuacji kolejny raz w rolę trzeciej opcji wcielił się Marcin Gortat. Polak, który chyba potrzebuje mieć sytuację, w której nie ma zmiennika, znów był bardzo skuteczny, trafiając 7 z 10 rzutów z gry, dołożył do tego 5 bloków i kolejny raz okazał się dużo lepszy od swojego vis-a-vis, Dwighta Howarda. Środkowy Hawks był gorszy od Gortata pod każdym aspektem i było to widać w jego grze.

Pewne rzeczy udało się Hawks jednak poprawić. Wyeliminowali grę z kontrataku Wizards, pozwalając im na 9 punktów mniej. Paul Millsap nie skupiał się już na zapasach z Markieffem Morrisem, tylko przeszedł do jak zwykle cichego ciułania punktów i skończył z 27. Zabrakło im jednak skuteczności. Trafili tylko 4 z 20 rzutów za 3 punkty i popełnili 18 strat przy 11 rywali. Mike Budenholzer przed meczem numer 3 musi wyciągnąć zatem kolejne wnioski.

***

Washington Wizards – Atlanta Hawks 109:101

Wizards: J. Wall – 32 (9 as.), B. Beal – 31 (4×3, 3 prz.), M. Gortat – 14 (10 zb., 5 bl.), B. Jennings – 10, J. Smith – 8 (8 zb.), B. Bogdanovic – 6, O. Porter Jr. – 4 (3 prz.), M. Morris – 3, K. Oubre Jr. – 1

Hawks: P. Millsap – 27 (10 zb., 5 st.), D. Schroder – 23 (6 as.), T. Hardaway Jr. – 19, T. Prince – 12, K. Bazemore – 8, D. Howard – 6 (7 zb.), E. Ilyasova – 2, J. Calderon – 2, M. Muscala – 2, T. Sefolosha – 0, M. Dunleavy – 0

Kopiuj link do schowka