Dwight Howard zawodnikiem Washington Wizards

04/07/2018
Dwight Howard Charlotte Hornets

Zgodnie z tym, co podają ligowe źródła, Dwight Howard dogadał się w sprawie nowego kontraktu z Wizards, po tym jak wykupił poprzednią umowę z Nets.

Dwight Howard podpisze z Washington Wizards jednoroczny kontrakt, który będzie opiewał na minimalną kwotę. W tym przypadku jest to 5,3 miliona dolarów. Dwight zostanie więc dużo tańszym zastępstwem za Marcina Gortata w stołecznym zespole.

Sponsor serwisu

Można było się spodziewać, że Howard wzbudzi na rynku wolnych agentów nieco większe zainteresowanie. Z pewnością mógł on liczyć na nieco wyższy kontrakt od jakiegoś słabszego zespołu – zdecydował się jednak podpisać za minimum. Oczywiście nie wiemy, czy wynika to z faktu, że żadnej wyższej oferty nie otrzymał, czy też wybrał zespół, w którym może o coś powalczyć. Patrząc na to, że żadnej oferty nie dostał chociażby Cousins, można obstawiać właśnie tę pierwszą opcję.

Dwight Howard spalił za sobą już kilka mostów. Ciężko było spodziewać się, że zainteresują się nim Hawks, Rockets, czy nawet Lakers. Ubiegły sezon spędzony w Charlotte Hornets wydawał się bardzo solidny w wykonaniu Dwighta – można by się nawet pokusić o sformułowanie “dobry”. Notował średnio 16,6 punktu i 12,5 zbiórki. Statystyki jednak nie oddają w pełni jego wpływu na grę, a tym bardziej jego wpływu na atmosferę w szatni, która podobno bardzo ucierpiała na obecności Howarda.

Kopiuj link do schowka