Hornets zaskoczyli wszystkich. Dwight Howard w Brooklyn Nets!

20/06/2018
Dwight Howard Charlotte Hornets

Dwight Howard pierwszym nazwiskiem, które zmieni klub w okolicach Draftu 2018! Według najnowszych informacji, Superman zostanie wymieniony do Brooklyn Nets.

O wymianie poinformował niezawodny Adrian Wojnarowski, zatem możemy się spodziewać, że jest to jak najbardziej pewna informacja. Według dziennikarza ESPN, Howard trafia do Brooklyn Nets, a w zamian powędruje Timofey Mozgov i dwa przyszłe picki drugiej rundy draftu oraz gotówka.

Deal na ten moment wygląda na znakomity dla Brooklyn Nets, którzy dzięki temu zaoszczędzą 17 milionów dolarów w salary cap na sezon 2019-20. To pozwoli im stworzyć miejsce na dwa maksymalne kontrakty w przyszłym okienku transferowym. Dodatkowo, Dwight Howard jest mimo wszystko znacznie lepszym zawodnikiem od Rosjanina, zatem również czysto sportowo Nets wychodzą w tej wymianie na plus. Z drugiej strony to trochę smutne jak Howard z najlepszego centra w lidze stał się zwykłym mięsem transferowym.

Dla Nets oznacza to także prawdopodobną rezygnację z osoby Jahlila Okafora, który stanie się wolnym agentem. Chyba, że sam zawodnik pogodził się z rolą rezerwowego.

Ze strony Charlotte absolutnie niezrozumiała decyzja. Szerszenie planowały wejść w przebudowę i schodzić ze zbyt wysokich kontraktów, a tymczasem zapychają swoje salary na jeszcze dłuższy okres. Howard bowiem po sezonie kończy kontrakt, natomiast Mozgov ma w pełni gwarantowane 2 lata umowy. Co prawda zarabia całe 7 milionów mniej, lecz 16 milionów za Rosjanina to nie jest żadna okazja. Ponadto Dwight w Północnej Karolinie rozgrywał naprawdę solidny sezon i marudził bardzo mało jak na jego standardy. Nie jest tajemnicą, że Mitch Kupchak, nowy GM Hornets nie pozostaje w najlepszych stosunkach z centrem, lecz deal ten nie wygląda na ten moment dobrze dla Charlotte. Mimo wszystko należy się spodziewać, że to nie koniec wymian w obozie Szerszeni. Kto poleci następny?

Draft w nocy z czwartku na piątek. Spodziewać się możemy kolejnych wymian. Stay tuned.

Kopiuj link do schowka