Dwane Casey nowym trenerem Detroit Pistons!

11/06/2018
Dwane Casey

Zgodnie z doniesieniami (a jakże) Adriana Wojnarowskiego, Dwane Casey podpisał umowę z Detroit Pistons i obejmie funkcję głównego szkoleniowca.

Według naszego ulubionego donosiciela z ESPN, Casey dogadał się z klubem z Michigan w sprawie pięcioletniej umowy, która zapewni mu posadę głównego szkoleniowca Pistons. Trzeba przyznać, że pięcioletnia umowa to długa umowa – to tak, jakby zatrudnić zawodnika na maksymalnym kontrakcie. Tylko czasowo, bo kwota zapisana w umowie nie jest jeszcze znana. Do zarobków maksymalnych graczy z pewnością się jednak nie zbliża. Sęk w tym, że zarząd musi w Casey’u pokładać spore nadzieje, skoro od razu dał mu posadę na pięć następnych lat. Być może szykuje się w Detroit jakaś przebudowa, która wymagać będzie kilku lat?

Sponsor serwisu

Pracując jeszcze w Toronto Raptors, Dwane Casey w przeciągu pięciu sezonów poprawił bilans z 35% w 2011/12 (sezon lockoutowy), do bilansu na poziomie prawie 70% i walki w Playoffach i porażki dopiero w Finałach Konferencji w sezonie 2015/16. Pistons znajdują się w wyższej pozycji wyjściowej (bilans 48%), ale nie koniecznie lepszej. Jest to miejsce, z którego ciężko wybić się w górę, bez poświęcenia graczy i kilku sezonów.

W tej chwili w salary cap Pistons znajdują się bardzo duże umowy Andre Drummonda, Blake’a Griffina, Reggie Jacksona i Jona Leuera. Żadna z tych umów nie kończy się szybciej niż w 2020 roku, a w takim składzie osobowym Pistons mogą nie osiągnąć zbyt wiele. Brakuje pieniędzy i marketingowej atrakcyjności, by ściągnąć wolnych agentów, ale brakuje też materiału na wymianę, która pozwoliłaby stać się Pistons z miejsca lepszym zespołem. Przebudowa wisi w powietrzu już od jakiegoś czasu i kto wie, czy zatrudnienie Dwane’a Casey na długiej umowie nie jest pierwszym krokiem.

Kopiuj link do schowka