Durant i James graczami tygodnia

19/11/2012
LeBron James LeBron James/fot. Flickr

LeBron James/fot. Flickr

Po raz drugi graczem tygodnia Konferencji Wschodniej został LeBron James, na zachodzie zaś, nagroda ta powędrowała do Kevina Duranta.

LeBron, pomimo swojej choroby był najlepszym zawodnikiem ?arów. O to nie było trudno, gdyż wpadkę w meczu z Clippers zaliczył Chris Bosh, a kontuzjowany Dwyane Wade do gry zespołu z Miami za wiele nie wniósł.
James poprowadził mistrzów NBA do trzech zwycięstw przy tylko jednej porażce. W meczu z Houston Rockets zanotował 38 punktów, w tym 32 punkty rzucił w drugiej połowie, dając tym samym zwycięstwo swojej drużynie i wyrównał rekord klubu pod względem punktów zdobytych w jednej połowie. Jako jedyny zagrał dobrze przeciwko Clippers, rzucając 30 punktów.

[reklama]

W tym tygodniu Kevin Durant zaliczył swoje pierwsze w karierze triple-double (przeciwko Golden State Warriors), raz osiągnął double-double (w meczu z Grizzlies), a dwa razy był blisko (brakowało jednej zbiórki). Podobnie jak James poprowadził swój zespół do trzech wygranych i jednej przegranej. Zanotował w tym tygodniu 28.0 ppg i 10,3 rpg.

Pozostałymi nominowanymi zawodnikami do nagrody najlepszego gracza tygodnia byli na Wschodzie: Carmelo Anthony, Kemba Walker oraz Raymond Felton, a na Zachodzie: Zach Randolph, Nicolas Batum i Russell Westbrook.

@MarzecPatryk Twitter

Kopiuj link do schowka