Dunn i LaVine skończyli sezon

03/04/2018
fot. Jonathan Daniel/Getty Images

Zach LaVine i Kris Dunn nie wybiegną już w tym sezonie na parkiety NBA. Jak ogłosiły władze zespołu, dwaj młodzi obrońcy opuszczą następne 5 spotkań z powodu urazów.

Zarówno LaVine jak i Dunn nie pojawili się w meczu NBA od 15 marca i starcia z Memphis Grizzlies. W czasie ich nieobecności Byki wygrały dwa z dziewięciu rozgrywanych spotkań. Na całe szczęście dla organizacji, żadna z kontuzji nie jest poważna.

Zach LaVine cierpi na zapalenie ścięgna w kolanie, natomiast Kris Dunn boryka się z urazem palca u nogi. Obaj gracze pojawili się w Windy City w zamian za Jimmy’ego Butlera i choć prezentowali się dobrze to problemy ze zdrowiem po raz kolejny zabierają im grę. Zach zdążył zagrać jedynie 24 spotkania w bieżących rozgrywkach, a Kris 52. Ta ilość nie ulegnie już zmianie.

Mimo wszystko zarządowi Bulls taki obrót rzeczy z pewnością nie przeszkadza. Powrót do gry któregoś z obrońców mógłby pomóc w wygraniu meczu, a przecież nie taki jest cel Chicago. Zostało jeszcze 5 pojedynków do rozegrania, zatem pięć możliwych porażek, które przybliżą Byki do dna tabeli. Tym razem przynajmniej nie dostaną kary za celowe oszczędzanie swoich zawodników.

Kopiuj link do schowka