Druga kolejka BIG3: Wielki powrót Billupsa

04/07/2017
Chauncey Billups BIG3 fot. BIG3.com

Chauncey Billups opuścił inauguracyjne mecze ligi BIG3, bo był w trakcie negocjacji z Cavs w sprawie przejęcia roli ich prezydenta. Ofertę ostatecznie odrzucił i mógł dotrzymać danego Ice Cube’owi słowa wracając do składu Killer 3’s.

Druga seria spotkań BIG3 miała miejsce w niedzielę, w Charlotte. Powrót Billupsa był chyba najważniejszym jej wydarzeniem i w gruncie rzeczy nie zawiódł. Komentator ESPN i niedoszły prezydent Cavaliers wyglądał nieźle i zdobył 15 punktów. Jego zespół – w którym gra razem z Stephenem Jacksonem, Reggie’im Evansem i Larrym Hughesem (z Charlesem Oakleyem w roli trenera) – przegrał jednak z Power (Cuttino Mobley, Corey Maggette, DeShawn Stevenson i Clyde Drexler jako trener) 45:50. Chauncey miał też 6 zbiórek i 3 asysty, oraz trafił 4 razy na 11 prób, w tym dwa rzuty czteropunktowe…

Oto skrót z całego meczu:

Największa gwiazda BIG3, Allen Iverson, znów nie grał zbyt wiele i znów trafił tylko jeden rzut z gry. Jego 3’s Company tym razem przegrali z Ghost Ballers Mike’a Bibby’ego, którzy rzucili 10 ostatnich punktów meczu i tryumfowali 50:45.

Imponujące zakończenie meczu mieli też Ball Hogs Briana Scalabrine – przegrywali już 25:40 z Tri-State (przypominam, że w tej kolejce gramy do 50), by ostatecznie wygrać 50:44.

Ostatnie starcie (choć pierwsze chronologicznie), między Trilogy i 3-Headed Monsters, zakończyło się dość łatwym zwycięstwem tych pierwszych, 50:37.

Najciekawsze statystyki indywidualne:

Al Harrington (Trilogy): 20 punktów, 7 zbiórek

Cuttino Mobley (Power): 23 punkty, 6 zbiórek

DerMarr Johnson (3’s Company): 14 punktów, 8 zbiórek, 1-2 za cztery

Derrick Byars (Ball Hogs): 19 punktów, 7 zbiórek, 1-2 za cztery

Ivan Johnson (Ghost Ballers): 19 punktów, 7 zbiórek

Mike Bibby (Ghost Ballers): 20 punktów, 7 zbiórek, 4 asysty, 2-5 za cztery

Kopiuj link do schowka