Droga do offseason – raport 9

19/06/2017
Paul George LeBron James NBA Cleveland Cavaliers Indiana Pacers

Nie trzeba było długo czekać na pierwszych poważnych chętnych na roczne wypożyczenie Paula George’a.

Cleveland Cavaliers zainteresowani PG13 pomimo braku gwarancji

To ma sens i sugerowaliśmy to już obydwu stronom – Indiana Pacers powinni oddać Paula George’a do Cleveland Cavaliers. Według ESPN obydwa zespoły już ze sobą rozmawiały, a wicemistrzowie nie przejmują się tym, że George po roku może odejść do Lakers, zwłaszcza że wizyta w Finale 2018 może przeorganizować jego zawodowe priorytety. To jak najbardziej realna opcja, ale wszystko rozbija się o wycenę Pacers…

Los Angeles Lakers nadal aktywnie szukają picków

Jeziorowcy mają picki numer 2 i 28 w pierwszej rundzie tegorocznego draftu, ale podobno bardzo im zależy na dodatkowym wyborze w pierwszej trzydziestce, a najlepiej – oczywiście – w loterii. Nie udało się wymienić na picki z Bostonem, ale ESPN twierdzi, że prowadzą rozmowy z co najmniej dwoma drużynami posiadającymi picki w pierwszej czternastce. Nie wiadomo co Lakers oferują w zamian. Przypominamy o pomyśle wymiany wyborów z Phoenix Suns lub Sacramento Kings.

Andre Iguodala zostaje w Warriors?

Pojawiły się plotki, że AI i GSW są po słowie w sprawie nowej umowy dla MVP Finałów 2015. Choć tego lata mistrzowie wpompują mnóstwo pieniędzy w kontrakty Stephena Curry’ego i Kevina Duranta, to dzięki temu, że KD – rzekomo – zgodził się wziąć nieco mniejsze pieniądze, Dubs mogą przekroczyć salary cap oferując mu nową umowę i nie muszą rezygnować z praw do przekroczenia limitu płac także w przypadku Iggy’ego. Niestety pozostanie w Bay Area Shauna Livingstona jest już mniej pewne – na tę chwilę szanse są podobno jak 50/50.

EDIT: Pojawiło się nowe doniesienie, że niezależnie od wstępnych uzgodnień z Warriors, Iguodala zamierza skorzystać z bycia wolnym agentem i pozwoli kusić się ofertami z innych drużyn. Zainteresowani są m.in. Utah Jazz, Los Angeles Clippers, Chicago Bulls, Minnesota Timberwolves i Atlanta Hawks.

Gwiazdą, którą Boston Celtics chcą sprowadzić najbardziej jest Anthony Davis

To tak jak 28 innych drużyn. Powodzenia.

Chris Paul ogłosił wakacyjne plany

Zanim podejmie decyzję na temat swojej przyszłości w Los Angeles Clippers, Chris Paul zamierza jako wolny agent odwiedzić San Antonio, Houston i Denver. Czy to oznacza, że szanse na przedłużenie kontraktu w LA maleją? Niekoniecznie. Pamiętajmy, że gwiazdy NBA uwielbiają wizyty w innych klubach, podczas których traktowani są jak królowie. Nie zdziwię się, jeśli niedługo do listy zostanie dopisane Dallas – nie od dziś wiadomo, że Mark Cuban robi najlepsze imprezy dla wolnych agentów.

Dallas Mavericks szukają point guarda i mają już plan B i C

Mavs planują z numerem 9 draftu wybrać point guarda przyszłości i ich faworytem jest Frank Ntilikina, ale podobno wybierający z numerem 8 Knicks również czują miętę do Francuza. Jeśli plan A nie wypadli, Dallas rozważają dwie opcje. Pierwsza to próba podpisania kontraktu z Jrue Holidayem, której częścią będzie równoległa oferta dla jego brata, Justina. Podobno Holidayowie chcieliby zagrać w jednej drużynie i ta chęć może zaważyć na ich decyzjach w offseason. Plan C to telefon do Minneapolis i złożenie oferty za Ricky’ego Rubio. Wszystko to ma sens i pewnie pozwoliłoby Dirkowi powalczyć o jeszcze jedne playoffs.

Derrick Rose gotowy wziąć mniej pieniędzy, żeby zagrać w Nowym Jorku

Agent D-Rose’a, B.J. Armstrong, twierdzi, że Derrick kocha Wielkie Jabłko i marzy o szansie na przedłużenie umowy z Knicks. Pojawiła się nawet sugestia, że Rose jest skłonny wziąć mniejsze pieniądze, aby to się udało. Pytanie tylko od czego mniejsze są te pieniądze, bo mam nadzieję, że Derrick porzucił już nadzieję na maksymalny kontrakt…

Kopiuj link do schowka