Dragic i Lou Williams graczami tygodnia

17/01/2018
miami heat goran dragic

Za nami kolejny MLK Day i rewanż za poprzednie 3 finały NBA. W międzyczasie mogliśmy poznać graczy, którzy zasłużyli się dla swoich zespołów i dla całej ligi w minionym tygodniu. Odpowiednio w konferencji wschodniej i zachodniej byli to dwa obwodowi gracze – Goran Dragic z Miami Heat oraz Lou Williams z Los Angeles Clippers.

Za nami już 13 tygodni rozgrywek. To czwarta nagroda tego typu dla Dragicia i druga w tym sezonie. Z kolei Williams zdobył to miano po raz trzeci. Jest to jednak jego drugi tytuł gracza tygodnia w przeciągu zaledwie ostatnich 3 tygodni gry.

Sponsor serwisu

Słoweński rozgrywający poprowadził swój zespół do bilansu 3-0 i 7-meczowej serii zwycięstw, która ostatecznie padła w poniedziałek w Chicago. Wszystkie 3 zwycięstwa w ubiegłym tygodniu odnieśli nad zespołami z konferencji wschodniej, które już teraz są w ósemce i będą walczyły o fazę playoffs (Toronto, Indiana, Milwaukee). Point guard drużyny z Florydy notował średnio 23 punkty w ubiegłym tygodniu, 6 zbiórek i 5 asyst. Jego skuteczność oscylowała wokół 50% z gry i 46.2% zza łuku.

Rzucający obrońca LAC był do niedawna kandydatem na Sixth mana, co nie oznacza, że nie może nim zostać mimo, że wskoczył do pierwszego składu w miejsce kontuzjowanego Austina Riversa. W spotkaniach między 8 a 14 stycznia Sweet Lou był drugim najlepszym strzelcem całej ligi ze średnią 35 punktów na mecz. Poprowadził swój zespół do bilansu 4-0, rzucając w każdym ze spotkań co najmniej 26 oczek (odpowiednio 34,50,30 i 26). Swój career-high czyli 50 punktów zanotował w niespodziewanym zwycięstwie z aktualnymi mistrzami Golden State Warriors. Rzucał ze skutecznością 45.7% z gry, próbując średnio na mecz 11.5 razy z dystansu. Dołożył do tego 4.8 asysty i 1.5 przechwytu.

Kopiuj link do schowka