Donovan Mitchell rekrutuje Paula George’a

09/06/2018
fot. Melissa Majchrzak/NBAE via Getty Images

Paul George będzie jednym z największych nazwisk tegorocznego offseason. I chociaż od dłuższego czasu mówi się głównie o jego przybyciu do Los Angeles Lakers, to na horyzoncie pojawia się nowy kandydat do pozyskania PG13, a mianowicie Utah Jazz.

Wszystko to za sprawą genialnego debiutanta z Salt Lake City. Donovan Mitchell bowiem zapowiedział, że zamierza aktywnie pracować nad rekrutacją skrzydłowego Thunder właśnie do Utah. Jak sam mówi, ma już pewne doświadczenie w pozyskiwaniu zawodników:

Sponsor serwisu

“Byłem głównym rekruterem w Louisville. Dzięki mnie podpisali jakichś 4 czy 5 gości, zanim odszedłem. Myślę, że jestem w tym całkiem niezły. Trenerzy Pitino i Johnson nauczyli mnie pewnych rzeczy. Z pewnością pogadam z Paulem.”

Donovan może i pomagał w rekrutacji na poziomie NCAA, lecz NBA to całkowicie inna bajka, gdzie czynników jest zdecydowanie więcej. Mimo tego Mitchell wierzy, że ma odpowiednie argumenty:

“Czemu miałby nie chcieć grać u nas? Popatrz jak dzielimy się piłką. Mamy zawodników, których nie obchodzi, kto zdobędzie najwięcej punktów, czy zbierze najwięcej piłek. Gramy tylko po to, aby wygrać. Możesz sobie tylko wyobrazić, jak dobrzy byśmy się stali, gdyby doszedł do nas zawodnik tego kalibru. Byłoby świetnie.”

Niezaprzeczalnie, Paul George na skrzydle w Utah byłby niezwykle ciekawą opcją. Odpowiednio wykorzystany w ataku i Utah spokojnie mogłoby walczyć o finały konferencji. Najpierw jednak musiałby się dogadać z Joe Inglesem, gdyż panowie zdają się nie przepadać za sobą:

Mimo wszystko ta opcja wydaje się nierealna. Z jednej strony, wedle wszelkich informacji George jest zadowolony z gry w Thunder. Z drugiej Los Angeles i granie w domu jest niezwykle kuszące. Przy tych perspektywach, mały, spokojny rynek jakim jest Utah nie brzmi aż tak kusząco.

Kopiuj link do schowka