Donovan Mitchell niepewny występu w Game 2

17/04/2018
fot. Kelvin Kuo/USA TODAY Sports/Action Images

Nie mamy najlepszych wieści dla fanów Utah Jazz. Donovan Mitchell może nie wystąpić w drugim spotkaniu serii przeciwko Oklahoma City Thunder.

Mitchell bowiem cierpi na uraz lewej stopy, którego nabawił się w pierwszym meczu. Badanie rezonansem magnetycznym wykazało kontuzję lewej nogi. Jak ogłosił sztab medyczny zespołu z Salt Lake City w poniedziałek, władze drużyny mają podjąć decyzję dzisiaj, czy obrońca będzie mógł wystąpić w środowym spotkaniu przeciwko Thunder.

Sponsor serwisu

Donovan doznał tego urazu przypadkiem podczas walki z Coreyem Brewerem w czwartej kwarcie Game 1.

Mitchell zszedł z boiska, lecz przy pomocy kolegów szybko przekonał trenera, że nawet pomimo bólu chce grać i może się przydać. Debiutant był bowiem najlepszym zawodnikiem Jazzmanów w pierwszym meczu notując w swoim premierowym występie w playoffs 27 pkt 10 zb i 3 ast na skuteczności rzędu 50%.

Mitchell twierdzi, że jego uraz to nic poważnego i z całą pewnością powinien zagrać w drugim meczu:

“Po prostu mnie boli palec. To nic wielkiego.”

Ostateczna decyzja w tej sprawie należeć jednak będzie do sztabu Utah. Strata Donovana nawet na jedno spotkanie może być brzemienna w skutkach dla Jazz. Powrót do własnej hali przy stanie 0-2 może być bardzo niebezpieczny przy tak wyrównanym poziomie pomiędzy zespołami. Miejmy zatem nadzieję, że w nocy ze środy na czwartek będziemy mogli podziwiać grę Mitchella.

A jeśli nie wiecie jeszcze gdzie najlepiej oglądać tegoroczne playoffs to możecie się przekonać oglądając streamy na stronie www.iforbet.pl 

Kopiuj link do schowka