Donovan Mitchell kończy sezon z rekordem!

11/04/2018
Donovan Mitchell

Donovan Mitchell to najlepsze, co się tego roku przytrafiło Utah Jazz. Debiutant wybrany z 11. numerem ostatniego draftu rozgrywa statystycznie historyczny sezon.

Wydawało się, że Ben Simmons zdystansował Donovana Mitchella w kontekście wyścigu po nagrodę ROTY. Simmons poprowadził Sixers do 15 kolejnych zwycięstw pod nieobecność Embiida, a ta seria jest rekordem klubu. Poza tym stał się drugim w historii debiutantem, który zanotował w sezonie co najmniej 1200 punktów, 600 zbiórek i 600 asyst. Wcześniej dokonał tego Oscar Robertson.

Sponsor serwisu

Donovan Mitchell tez jednak prezentuje się okazale – pomógł wprowadzić Jazz do Playoffów, ale tez pobił ligowy rekord rzutów za trzy. Ubiegłej nocy stał się samodzielnym rekordzistą w trafionych trójkach w sezonie debiutanckim, wyprzedzając Damiana Lillarda.

1.Donovan Mitchell (186)

2.Damian Lillard (185)

3.Stephen Curry (166)

4.Rudy Fernandez (159)

4.Kyle Kuzma (159)

Jak widać w tej kategorii nieźle radzi sobie też Kyle Kuzma z Lakers. Ben Simmons nie trafił w tym sezonie żadnej trójki. Mimo to różnica w zdobywanych na mecz punktach między zawodnikami wynosi tylko 3,5 oczka. W tej rywalizacji, która rozgrywa się nie tylko na płaszczyźnie sportowej, ale i medialnej, bardziej wygadany wydaje się Ben Simmons. To debiutant z Sixers zdążył w mediach wspomnieć o tym, że na 100% zdobędzie tę nagrodę.

Donovan Mitchell wypowiadał się wcześniej w tonie studzącym medialną nagonkę – wspominał, że nie nagroda jest najważniejsza, a on sam skupia się na grze w Playoffach. Wczoraj jednak odniósł się do przepełnionych pewnością siebie wypowiedzi Simmonsa w sposób bardzo ciekawy. Założył na spotkanie z mediami bluzę (widoczna na zdjęciu głównym) ze słownikową definicją słowa “debiutant”:

debiutant (rzeczownik):

Sportowiec rozgrywający swój pierwszy sezon jako członek profesjonalnej drużyny sportowej.

Odpowiedź bardzo pomysłowa, mająca uderzać w fakt, że Simmons swój “prawdziwy” pierwszy sezon z powodu kontuzji. Można się przyczepić, że definicja na bluzie Mitchella nie uderza de facto w Simmonsa, bo mówi o sportowcu, rozgrywającym swój pierwszy sezon jako członek drużyny, a gracz Sixers właściwie jako członek Sixers rozgrywa swój pierwszy sezon – w poprzednim roku nie grał. Tak czy inaczej, bardzo ciekawe posunięcie Mitchella.

Czy argument zamanifestowany na odzieży debiutanta Jazz jest zasadny w tej dyskusji? Zdania są z pewnością podzielone, a swoje zdanie na ten temat będą miały z pewnością media, które nagrodę ROTY wręczają. To bardzo ekscytujące, że cała ta rywalizacja wykracza poza koszykarski parkiet. Nie wiem, czy zasadne, ale na pewno ekscytujące.

Kopiuj link do schowka