Doc Rivers przedłużył kontrakt z Clippers

24/05/2018
Doc Rivers

Doc Rivers pozostanie na dłużej na stanowisku szkoleniowca Los Angeles Clippers. Zarząd klubu właśnie oznajmił, że dogadał się z trenerem w sprawie nowego kontraktu.

Rivers podpisał nową umowę z zespołem z Los Angeles, lecz nie podano żadnych szczegółów tego kontraktu. Nie wiemy zatem jak długo obowiązywać będzie nowy kontrakt i na jaką kwotę opiewa. Doc wchodził właśnie w ostatni sezon swej poprzedniej umowy.

W specjalnym oświadczeniu z tej okazji, właściciel klubu, Steve Ballmer napisał:

“Doc jest jednym z najlepszych trenerów w lidze i właśnie zakończył jeden ze swoich najlepszych sezonów odkąd dołączył do LAC. Ufamy, że poprowadzi twardy, ciężko pracujący zespół, wprowadzając jednocześnie odpowiednią kulturę, która wywrze wpływ na całą organizację.”

Pewnym jest, że Doc pozostanie w roli jedynie szkoleniowca i nie odzyska już roli w zarządzie, którą stracił w ubiegłym roku na rzecz Lawrence’a Franka. Nowa umowa dla Riversa nie powinna być zaskoczeniem. W obecnym sezonie, w którym Clippers przechodzili niemalże całkowitą przebudowę, Doc do końca walczył wraz ze swoim składem o playoffy, co zważywszy na utratę CP3 przed sezonem i Griffina w trakcie jest dużym osiągnięciem. Doc stwierdził, że choć jest zadowolony z wyniku, to wiele pracy przed nim:

“Jestem dumny z sukcesów tej drużyny w ostatnich pięciu latach, ale jest jeszcze sporo do zrobienia. Skończyliśmy właśnie rok w którym nasz zespół zmagał się z wieloma przeciwnościami, lecz pokazał że ma w sobie duży potencjał i sporo talentu. Nie mogę się doczekać powrotu na parkiety, aby rozwijać naszych zawodników i walczyć z elitami NBA.”

Faktycznie Clippers mają w swoim składzie kilka ciekawych nazwisk. Pytanie brzmi, czy Doc to odpowiednia osoba, aby zmaksymalizować ich talenty. Ponadto, interesujące jest jak będzie traktował swojego syna, który według wielu zawodników NBA, jest wyraźnie faworyzowany przez swojego ojca. Austin ma opcję gracza na następny sezon. Czy przy okazji nowej umowy Doca, możemy wkrótce spodziewać się przedłużenia dla młodszego Riversa?

Kopiuj link do schowka