Devin Booker z maksymalnym kontraktem

04/07/2018
Devin Booker Phoenix Suns Getty Images

Devin Booker finalizuje właśnie przedłużenie swojego obecnego kontraktu z Phoenix Suns. Według wszelkich informacji, młody obrońca otrzyma maksymalną możliwą ofertę.

Booker ma dostać 5-letnie przedłużenie kontraktu z klubem z Arizony warte dokładnie 158 milionów dolarów. Słońca przedstawiły tą ofertę swojemu rzucającemu obrońcy we wtorek i choć strony są praktycznie dogadane, to oficjalne podpisanie nastąpi dopiero w weekend, kiedy to będą mogły wejść w życie wszystkie umowy podpisane tego lata.

Sponsor serwisu

Cała kwestia nowego kontraktu nabrała ostatnio tempa, po tym jak klub zwolnił bliskiego przyjaciela Bookera, Tylera Ullisa. Rozgrywający Suns i Devin znają się jeszcze z czasów wspólnej gry w Kentucky Wildcats, gdzie razem tworzyli parę obwodową w sezonie 2014-15. Ponownie spotkali się w ubiegłych rozgrywkach w Phoenix, gdzie Ullis wychodził w pierwszej piątce 43 razy.

Zaraz po zwolnieniu Tylera, Booker zaznaczył, że mu się to nie spodobało. Dlatego włodarze Phoenix przyspieszyli negocjacje w sprawie nowego kontraktu, oferując absolutne maksimum na jakie pozwala liga. Według źródeł umowa jest już praktycznie dopięta, zatem relacje pozostały dobre, mimo chwilowego napięcia.

Rzucający obrońca Suns ma zaledwie 21 lat, lecz już jest jedną z najlepszych dwójek w lidze. Nie można się dziwić Phoenix, że chcą za wszelką cenę zatrzymać w składzie taki talent. Po tym jak dodali do zespołu DeAndre Aytona, liczą zapewne, ze ta dwójka poprowadzi ich pewnego dnia do tytułu mistrzowskiego. Czy słusznie?

Kopiuj link do schowka