Devin Booker łapie kontuzję, musi przejść operację!

10/09/2018
Booker fot. Mark J. Rebilas/USA TODAY Sports

Jak donosi rozgłośnia radiowa Arizona Sport Station Devin Booker przejdzie dziś operację na uszkodzonym więzadle w ręce.

Informacja o tym, że Booker przejdzie dziś operację pojawiła się dopiero wczoraj. Problematyczne więzadło w dłoni zawodnika dawało się jednak we znaki już znacznie wcześniej. Booker narzekał na swoją rękę przez znaczną część ubiegłego sezonu. Klub siłą rzeczy nie wie jeszcze, jak będzie wyglądał proces powrotu zawodnika do pełnej sprawności i przede wszystkim – ile zajmie czasu. Już teraz mówi się jednak o tym, że najprawdopodobniej opuści obóz przygotowawczy. Więcej szczegółów poznamy pewnie za jakiś czas.

Sponsor serwisu

21-letni Devin Booker już teraz jest niekwestionowanym liderem swojego zespołu, po tym, jak rozegrał w NBA zaledwie 3 sezony. Jest to bez wątpienia duży talent i gracz o ciekawym profilu – bycie liderem zespołu tankującego może jednak nie robić aż tak wielkiego wrażenia. Suns jednak najprawdopodobniej nie rozpatrują samych siebie jako zespołu tankującego.  Ściągnięcie Ryana Andersona miało wzmocnić skład, teraz szukają jeszcze rozgrywającego. Ostatnie ruchy sprawiają wrażenie, jakby Suns chcieli zacząć już wygrywać (o czym mówił z resztą sam Booker).

Czy trzon zespołu oparty na Bookerze, Jacksonie i Aytonie jest w stanie coś osiągnąć? Być może, ale nie w najbliższym sezonie. Zwłaszcza, jeśli Booker nie będzie odpowiednio przygotowany fizycznie po opuszczeniu obozu – lub co gorsza – początkowej fazy sezonu. Mogłoby to trochę zahamować jego postęp, jaki przecież czynił z roku na rok. W ostatnich rozgrywkach notował średnio prawie 25 punktów, 4,5 zbiórki i 4,7 asysty na mecz.

Kopiuj link do schowka