Detroit Pistons zainteresowani wymianą

09/01/2018

Stan Van Gundy wie, że Pistons potrzebują jakiejś zmiany, żeby zacząć grać lepiej. Mieli w tym sezonie naprawdę dobry moment, kiedy to Andre Drummond dominował, ale ostatnio ich sytuacja się zmieniła – z gry wypadł Reggie Jackson, a Pistons spadli na siódme miejsce w konferencji wschodniej.

Jak donosi niezawodny Adrian Wojnarowski z ESPN, zespół z Detroit zainteresowany jest pozyskaniem Evana Fourniera z Orlando Magic. Francuski strzelec przydałby się Tłokom, gdyż są dopiero na 18. miejscu pod względem oddawanych w meczu trójek.

Sponsor serwisu

Fournier w tym sezonie zdobywa najlepsze w karierze 18 punktów na mecz, trafiając ponad 40% rzutów zza łuku. Magic jednak, naładowani młodym talentem, w dłuższej perspektywie nie potrzebują go i mogą nie uwzględniać w planach.

Problem polega na tym, że Francuz uwiązany jest z Magic bardzo dużym w stosunku do swojej rzeczywistej wartości kontraktem. Zespół musi płacić zawodnikowi po 17 milionów za sezon przez najbliższe cztery lata. Ostatni sezon jest opcją zawodnika, z której najpewniej skorzysta.

Z racji na wysoką umowę Fourniera, w drugą stronę także musiałby powędrować wysoki kontrakt. W grę wchodzić ma Reggie Jackson. Problem polega na tym, że Jackson jest już od jakiegoś czasu kontuzjowany i wróci najprędzej w okolicy przerwy na mecz gwiazd. Wartość kontuzjowanego zawodnika zawsze jest zaniżona, więc może nie być to najlepszy pomysł handlować Reggiem w tym sezonie. Poza tym, Van Gundy zostawiłby sobie tylko jednego rozgrywającego w postaci Isha Smitha. Ewentualna wymiana mogłaby więc za sobą pociągać dalsze roszady w składzie.

Kopiuj link do schowka