Derrick Rose otrzymuje tylko 10-dniowe oferty

02/03/2018
Derrick Rose Cleveland Cavaliers Jason Miller / Getty Images Sport

Derrick Rose zapewne poczeka z powrotem na parkiety NBA do przyszłego sezonu. Wynika to z faktu, że jak dotąd wzbudził niewielkie zainteresowanie na rynku, a jedyne oferty jakie otrzymał były umowami 10-dniowymi.

Rose został zwolniony przez Utah Jazz po wymianie jakiej dokonali z Cleveland Cavaliers. Od tamtej pory pozostaje bez klubu i choć pojawiały się plotki na temat jego przyszłych drużyn, to jak się okazuje zainteresowanie jest niewielkie. Jeśli już pojawia się ktoś chętny na sprowadzenie Derricka, to zamierza najpierw go przetestować podczas 10 dni trwania kontraktu.

Sponsor serwisu

Zdaniem anonimowego Menadżera z Konferencji Zachodniej:

“Kontuzje i brak entuzjazmu do gry bardzo mu szkodzą.”

Mówiło się początkowo o zainteresowaniu Wolves, lecz zarząd klubu szybko to zdementował. Później, w obliczu kontuzji Johna Walla i Andre Robersona, Rose był łączony odpowiednio z Wizards i Thunder. Czarodzieje nie wyrazili zainteresowania, natomiast OKC słusznie postawiło na Brewera, który z pewnością lepiej zastąpi Andre niż zrobiłby to Rose.

Zdrowie pozostaje jednak kluczowym czynnikiem. Ligowe źródła twierdzą:

“Kiedy Derrick Rose jest zdrowy, nie ma żadnych problemów.”

To co jest istotne w tej sprawie i może odrzucać potencjalnie zaawansowane drużyny to wymagania samego D-Rose’a. Jak donosi Ken Berger, powołując się na osoby z otoczenia rozgrywającego:

“Nie chce grać w rozwijającej się drużynie, ani sprawdzać jakim zawodnikiem jest. On wie, co potrafi na parkiecie.”

Rose zatem oczekuje kontraktu z drużyną, która fazę przebudowy ma za sobą i chce walczyć o jak najwyższe cele. Ponadto chciałby również otrzymać dłuższy kontrakt niż do końca sezonu, żeby mieć pewną i ustabilizowaną sytuację. W obliczu jego problemów zdrowotnych i ograniczeń jakie w związku z tym się pojawiają, ciężko oczekiwać, aby któryś z kandydatów do tytułu tyle ryzykował. Szczególnie po nieudanej przygodzie w Cleveland.

Tak czy inaczej, niezwykle smutny koniec spotkał Derricka. Od gwiazdy NBA i MVP ligi do zawodnika, który dostaje jedynie 10-dniowe oferty. Takie kontrakty są przeznaczone zazwyczaj dla zawodników mających stanowić uzupełnienie składu, graczy nieznanych, często będąc szansą dla chłopaków z G-League. Czy Derrick pokaże jeszcze coś więcej? Czy może po sezonie zobaczymy go w Chinach? Przecież wydaje się jakby to było wczoraj:

Kopiuj link do schowka