Derrick Rose idzie w ślady LeBrona Jamesa

02/08/2018
fot. Brace Hemmelgarn/USA TODAY Sports

Derrick Rose postanowił pójść śladem LeBrona Jamesa i wspomóc rozwój młodzieży. Rozgrywający otworzył właśnie swój program stypendialny pt. “The Rose Scholars”.

Rose postanowił utworzyć specjalny program, za sprawą którego wspomoże finansowo młodzież pragnącą dostać się do college’u. W ciągu najbliższych lat, Derrick przekaże ponad 400 tysięcy dolarów na stypendia.

Sponsor serwisu

Rozgrywający ogłosił w środę swój pomysł. Program jest otwarty dla uczniów klas drugich, trzecich i czwartych (sophomore, junior, senior), odznaczających się postawą obywatelską i mających zmysł przywództwa. Zwycięzca programu otrzyma grant w wysokości 200 tysięcy dolarów płatnych w ratach po 25 tysięcy na każdy semestr przez 4 lata. Derrick przewidział także nagrodę w wysokości 20 tysięcy dolarów dla dwóch osób będących najbliżej zwycięstwa (płatne jednorazowo). Więcej o projekcie Derricka, można się dowiedzieć na jego oficjalnej stronie: rosescholars.com

“Poprzez ten program pragnę umożliwić młodym ludiom drogę do college’u, która nie była wcześniej dostępna dla nich. Inwestowanie w młodzież szkolną zawsze było moim marzeniem i jestem dumny, że mogę pomóc dzieciom zdobyć wykształcenie i dać im środki na poprawę swojego życia i swojej społeczności.”

To nie jest pierwszy taki przypadek, w którym D-Rose wspomaga finansowo młodzież. W 2014 roku przekazał milion dolarów dla organizacji After School Matters w Chicago, która organizuje zajęcia pozalekcyjne dla młodych osób.

Rose to drugi zawodnik NBA, który w ostatnim czasie postanowił przeznaczyć pieniądze na rozwój młodzieży. Kilka dni temu otwarcie nowej szkoły dla ponad 240 dzieci z jego rodzinnego Akron. Szkoła ma skupiać się nie tylko na edukacji, ale także na ogólnej pomocy dzieciom i ich rodzinom:

Niewątpliwie są to piękne inicjatywy, za które obu zawodnikom należą się tylko brawa.

Kopiuj link do schowka