DeRozan i Lillard zawodnikami tygodnia

14/03/2018
Lillard DeRozan

Za nami już 21 tydzień rozgrywek sezonu 2017/18 i z każdym dniem powoli wiemy więcej o zespołach, które wezmą udział w nadchodzących playoffach. Dla wielu graczy to okazja by pokazać się z jeszcze lepszej strony, ponieważ 11 kwietnia kończy się sezon zasadniczy NBA. Liga  postanowiła nagrodzić dwóch najlepszych graczy ubiegłego tygodnia w poszczególnych konferencjach.

Sytuacji i czasu nie marnuje DeMar DeRozan (Toronto Raptors), który po raz drugi z rzędu został uznany za najlepszego gracz tygodnia. W konferencji zachodniej to samo miano przyznano rozgrywającemu Damianowi Lillardowi (Portland Trail Blazers).

DeRozan został uhonorowany tytułem gracza tygodnia po raz 10. w swojej 9-sezonowej karierze. To również jego piąte takie wyróżnienie w obecnych rozgrywkach. DeMar osiągnął najlepszą średnią punktową w swojej drużynie w poprzednim tygodniu – 24.8 pkt, dodając 4.3 ast, 4.5 zb. Trafiał na skuteczności 45.3% z gry i 83.3% z linii rzutów wolnych. Jego najlepszym występem było spotkanie z Pistons, gdy Raptors wygrali po dogrywce a DeRozan zakończył mecz z 42 punktami. To również on przechylił szalę spotkania z Rockets, kończąc ich 17-meczową serię zwycięstw.

Sponsor serwisu

Poprowadził swoją ekipę do 4 kolejnych zwycięstw: z Hawks, Pistons, Rockets i Knicks. Jego drużyna zwyciężyła w 8 ostatnich spotkaniach i dumnie dzierży pozycję lidera konferencji wschodniej.

Z kolei Lillard był królem strzelców poprzedniego tygodnia. Zaliczył aż 34.7 punktu na mecz (46.9% FG, 56.3% 3-PT, 83.9% FT)., dodając 3.7 zbiórki i 5 asyst. Był również najlepszy w liczbie trafionych trójek – 18. Damian poprowadził swój zespół do 3 kolejnych zwycięstw w zakończonym tygodniu.(Lakers, Knicks, Warriors). Blazers mają już 10 wygranych z rzędu. Pomału są już bezpieczni na najniższym stopniu podium na zachodzie.

W spotkaniu z Lakers Lillard był bohaterem ostatniej kwarty, w której rzucił 19 z 39 punktów, a rzucając 4 kolejne trójki powrócił swoją ekipę do gry z 11-punktowego deficytu. Następnie w 3 kwarty trafił 37 punktów przeciwko Knicks. To drugi tytuł gracza tygodnia dla Dame’a w tym sezonie, piąty w karierze. Poza tym sezonem dwukrotnie otrzymywał to miano  w 2014-15 i raz w 2016-17.

 

 

Kopiuj link do schowka