DeRozan i Davis zawodnikami tygodnia

07/03/2018
DeRozan Davis

Przed nami już tylko nieco ponad miesiąc sezonu zasadniczego i tyle samo czasu do rozpoczęcia fazy playoffs, na którą myślę, że wszyscy bardzo czekamy.

Ósemki w obydwu konferencjach nadal dynamicznie się kształtują i jeszcze żaden z zespołów nie zapewnił sobie w teorii awansu do fazy posezonowej, ani żaden nie stracił szansy by się tam dostać. To wszystko oczywiście jest kwestią czasu.

Sponsor serwisu

Tymczasem minął już 20 tydzień rozgrywek i liga NBA przyznała wyróżnienia dla dwóch najlepszych zawodników w poszczególnych konferencjach za miniony tydzień. W konferencji wschodniej za najlepszego uznano DeMar’a DeRozana(Toronto Raptors), z kolei na zachodzie zwyciężył Anthony Davis(New Orleans Pelicans).

Rzucający obrońca Dinozaurów zanotował w ubiegłym tygodniu 20.8 pkt (48.2% z gry), 5.8 ast i 3.0 zb na mecz, prowadząc swój zespół do bilansu 4-0. Raptors pokonali odpowiednio: Pistons, Magic, Wizards i Hornets. To czwarte tego typu wyróżnienia dla DeRozana w tym sezonie. Dzięki świetnej grze drużyna umocniła się na pozycji lidera w konferencji wschodniej, wyprzedzając o 1.5 spotkania Boston Celtics. W ostatnich 10 meczach mają bilans 9-1, a w kalendarzu mają jeszcze dwa starcia z drużyną Celtów.

Z kolei podkoszowy Pelikanów świetnie zastępuje kontuzjowanego i wykluczonego z tego sezonu DeMarcusa Cousinsa. Kto by się spodziewał, że mimo takiego ciosu drużyna z Nowego Orleanu będzie miała na dzień dzisiejszy serię 8 kolejnych zwycięstw i czwarte miejsce w konferencji zachodniej, choć równie szybko mogą z niej wypaść. Clippers okupujący dziewiątą lokatę tracą tylko i aż 2 spotkania.

Davis rozegrał ze swoją ekipą 3 spotkania w poprzednim tygodniu (Suns, Spurs, Mavericks), notując fenomenalne średnie 34.0 pkt(50.7% z gry), 15.3 zb i 2.67 blk na mecz. W meczu z drużyną Słońc trafił aż 53 punkty 16-29, miał 18 zbiórek i 5 bloków. Po raz drugi został w tym sezonie graczem tygodnia. Stał się pierwszym graczem od sezonu 2008-09 i Chrisa Paula, który zdobył dla organizacji więcej niż jeden tytuł zawodnika tygodnia w jednym sezonie.

Utrzymanie miejsca w ósemce będzie dla Pelicans ogromnym sukcesem wobec absencji jednego ze swoich liderów. Przed nimi niełatwy kalendarz końcówki sezonu zasadniczego. Spotkają się jeszcze dwukrotnie ze wspomnianymi Clippers, a także dwa mecze rozegrają ze Spurs i Rockets i po jednym z Thunder i Warriors.

 

Kopiuj link do schowka