Denver Nuggets i Brooklyn Nets dokonali wymiany!

13/07/2018
Denver Nuggets forward Kenneth Faried celebrates after scoring a basket against the Chicago Bulls in the second quarter of an NBA basketball game in Denver on Thursday, Feb. 7, 2013. (AP Photo/David Zalubowski)

Dzisiejsza noc przyniosła nam poruszenie na rynku transferowym. Wynika to głównie z aktywności Denver Nuggets i Brooklyn Nets. Oba kluby dokonały interesującej wymiany.

Denver Nuggets pozyskali w tej wymianie Isaiah Whiteheada, którego wedle wszelkich znaków, od razu zwolnią. Nets z kolei dostali Kennetha Farieda, Darrela Arthura, chroniony pick pierwszej rundy draftu 2019 i pick drugiej rundy 2020.

Sponsor serwisu

Dla Nuggets jest to świetne rozwiązanie. Wreszcie pozbyli się Farieda i jego niewygodnego kontraktu, dodatkowo nie musząc w zamian przyjmować żadnej wielkiej umowy. Dzięki temu Bryłki zaoszczędzą ponad 21 milionów dolarów w salary na przyszłe rozgrywki. Razem z podatkiem od luksusu Denver zapłaci potencjalnie ponad 40 milionów dolarów mniej. Jest to więc ruch przede wszystkim finansowy, tym bardziej, że Faried nie dostawał zbyt wielu minut.

Nets z kolei po raz kolejny dokonują ciekawej wymiany. Sean Marks znów pozyskuje wybór w drafcie, którego Brooklyn niewątpliwie potrzebuje. Zrobił to już, gdy wraz z kontraktem DeMarre Carrolla pozyskał wybór w tegorocznym naborze. Pick 2019 od Nuggets jest chroniony w miejscach 1-12, lecz Denver praktycznie na pewno będzie niżej. Mimo wszystko wybór w drugiej dziesiątce może się okazać owocny. Ponadto, Brooklyn przejął dwa spadające kontrakty, zatem w przyszłym lecie będzie miał naprawdę dużo pieniędzy do zaoferowania.

W tym roku Brooklyn wciąż nie gra o nic, lecz przejmując wysokie kontrakty i wyciągając przy okazji picki w drafcie, zespół ten robi co może, aby powoli wydostać się z dna ligi. A kto wie, może odpowiednio wykorzystany Faried da im odrobinę radości?

Kopiuj link do schowka