Dennis Schroeder za Carmelo Anthonny’ego?

19/07/2018
Dennis Schroeder Hawks

Zgodnie z doniesieniami, trwają rozmowy pomiędzy Thunder i Hawks na temat wymiany Dennisa Schroedera za Carmelo Anthony’ego.

Rozmowy na temat tego transferu muszą być już dosyć konkretne, bo znane są nawet pewne szczegóły ewentualnej wymiany. Już teraz wiadomo, że Atlanta Hawks planują natychmiast zwolnić Carmelo Anthone’ego z jego obecnego kontraktu po jego pozyskaniu. W zamian za byłą gwiazdę Knicks do Thunder mieliby powędrować Dennis Schroeder oraz Mike Muscala.

Sponsor serwisu

Z perspektywy Oklahomy jest to wymiana znakomita. Efektywnie zamieniają prawie 30 milionów dolarów kontraktu Anthony’ego na 20 milionów w kontraktach Schroedera i Muscali, oraz uzupełnienia na ławce, których im brakowało. Rezerwowy rozgrywający i rezerwowy środkowy to pozycje, na których są w Thunder braki. Zawsze można pozbyć się Muscali i jego 5 milionów i zaoszczędzić jeszcze więcej.

Z perspektywy Atlanty Hawks na pierwszy rzut oka wydaje się ta wymiana niedorzecznością. Oddają dwóch graczy za wielki kontrakt, którego od razu się pozbędą. Źródła mówią, że Hawks chcieliby w tej wymianie coś jeszcze otrzymać, ale to wciąż teoretycznie byłoby nieopłacalne. Jeśli się jednak nad tym zastanowić, to oddanie trzyletniej umowy Schroedera jest zespołowi z Atlanty jak najbardziej na rękę. Niemiecki rozgrywający nie rozwinął się w gracza zdolnego do objęcia roli lidera poważnego zespołu. Jednocześnie pojawił się w rotacji Trae Young, na którego na pewno będą chcieli stawiać. Pojawienie się tego lata w składzie Jeremy Lina tylko utwierdziło wszystkich w przekonaniu, że Hawks muszą się Schroedera pozbyć.

Oklahoma City Thunder szukają sposobu na pozbycie się Melo odkąd tylko wykorzystał on opcję w swoim kontrakcie, która to gwarantuje mu zarobki bliskie 30 milionów dolarów. Stawia to Thunder w trudnej sytuacji – jeśli nie ograniczą wydatków na pensje dla graczy, będą oni płacić ogromny podatek od luksusu za skład, któremu wcale nie jest tak blisko do mistrzostwa. Wciąż istnieje w ligowej świadomości przeświadczenie, że Melo kiedy tylko zostanie zwolniony z kontraktu, zamierza niezwłocznie podpisać umowę z Houston Rockets. Czy tak się stanie – przekonamy się pewnie niebawem.

Kopiuj link do schowka