DeMarcus Cousins robi postępy

23/10/2018
DeMarcus Cousins fot. Kyle Terada/USA TODAY Sports

DeMarcus Cousins wciąż pozostaje poza grą. I choć na jego debiut fani Warriors będą musieli jeszcze poczekać, z pewnością ucieszy ich fakt, że Boogie robi kolejne postępy.

Cousins, który zerwał ścięgno Achillesa w styczniu tego roku cały czas kontynuuje rehabilitację. Idzie mu ona na tyle dobrze, że już wkrótce zacznie uczestniczyć w niektórych ćwiczeniach grupowych. Tak wynika z informacji opublikowanych przez klub w poniedziałek, przed meczem przeciwko Suns:

Sponsor serwisu

“DeMarcus robi coraz większe postępy w swojej rehabilitacji. Po tym, jak w ostatnich tygodniach wykonywał różne ćwiczenia indywidualne na parkiecie, zostanie w najbliższej przyszłości włączony do niektórych elementów treningu drużynowego, aczkolwiek nie będzie brał udziału w sparingach. Dodatkowo, cały czas będzie pracował nad swoją kondycją i siłą.”

Boogie wygląda coraz lepiej i coraz częściej trenuje właśnie z piłką:

Źródło: Twitter.com/Mark Medina

Co ciekawe, trener Wojowników Steve Kerr w swojej wypowiedzi zasugerował możliwy udział DeMarcusa w niektórych gierkach:

“Nie brał udziału w naszych treningach do tej pory. Jak dotąd pracował praktycznie tylko indywidualnie. Myślę jednak, że zobaczymy go częściej razem z drużyną. Jeśli zrobimy jakąś gierkę, a to się dzieje bardzo rzadko, to możliwe, że zagra razem z młodymi zawodnikami, którzy nie dostają wielu minut.”

Mimo wszystko, do jego powrotu jeszcze daleko. Wojownicy z pewnością nie zamierzają przyspieszać rehabilitacji swojego centra, tym bardziej, że ich debiutant Damian Jones prezentuje się naprawdę solidnie. Dlatego wciąż nie ma podanej spodziewanej daty powrotu Cousinsa.

Czy z nim w składzie, Dubs faktycznie nie pozostawią szans nikomu innemu?

Źródło: Instagram.com/Warriorstalk

Kopiuj link do schowka