Dejounte Murray: Jestem gotowy zostać liderem Spurs

17/07/2018
fot. Kin Man Hui/ San Antonio Express-News

San Antonio Spurs są w obliczu największego kryzysu w organizacji od lat. Jednakże ciężkie czasy pomagają wykreować nowych liderów. Do takiej roli w Teksasie aspiruje obecnie Dejounte Murray.

Spurs są pogrążeni w kryzysie. Ich najlepszy zawodnik otwarcie zażądał transferu, ich wieloletni lider i członek słynnej Wielkiej Trójki Spurs, Tony Parker postanowił nagle odejść do innej drużyny, a twórca ich sukcesu, Gregg Popovich ma poważnie rozważać rychłą emeryturę. Na dodatek San Antonio (klasycznie) nie ma wielu młodych zawodników w zespole, zatem ich sytuacja kadrowa również nie wygląda najbardziej obiecująco.

Sponsor serwisu

Taki stan rzeczy, a szczególnie potencjalny brak Leonarda ma zamiar wykorzystać Dejounte Murray. Jak powiedział sam rozgrywający, w przyszłym sezonie chce być liderem Ostróg:

“Musicie to zobaczyć. Pracuję bardzo ciężko tego lata. Oglądam masę nagrań video. Jestem gotowy być liderem. Jestem gotów być centralnym punktem ataku i obrony zespołu.”

Dejounte jednak nie zamierza zwracać uwagi na statystyki:

“Po prostu będę gotów do takiej gry, zaczynając od obozu przedsezonowego. Nie obiecam, że będę osiągał konkretne cyferki.”

Czy mu się to powiedzie? Plan jest śmiały, ale takie zapowiedzi padały już z ust niejednego śmiałka, chociaż rzadko kiedy w obozie San Antonio. Z drugiej strony ostatnio w Spurs wszystko wydaje się dziać odwrotnie do znanego nam schematu. Mimo wszystko Murray swoje próby prowadzenia zespołu zamierza zacząć z głową:

“Moje nastawienie jest takie, żeby przyjechać na obóz i zapytać Popa: ‘Co chcesz, żebym zrobił?’ I zrobię wszystko o co mnie poprosi. To jest legenda. Jest w tej grze od dziesięcioleci. I oczywiście będzie miał jakiś plan.”

Wydaje się więc, że nie są to tylko czcze przechwałki kolejnego młodzika. Murray jest skłonny do pracy i poświęceń. Lepszej okazji miał nie będzie. Leonard najprawdopodobniej odejdzie, Tony Parker opuścił zespół, zatem Dejounte dostanie więcej minut i więcej odpowiedzialności. Pytanie czy to dźwignie. Jak go lubię, tak mam poważne wątpliwości, czy to jest ten kaliber gracza. Chwała mu jednak za to, że ma odwagę spróbować i nie boi się o tym mówić.

W międzyczasie Spurs dokonują niewielkich korekt w składzie. Od nowego sezonu ich zespół zasili Dante Cunningham. Skrzydłowy, który w ostatnim sezonie grał w New Orleans Pelicans, ma zastąpić Kyle’a Andersona.  Dante podpisał jednoroczny kontrakt.

Kopiuj link do schowka