Debiutant Sixers z poważną kontuzją

07/08/2018
fot. Tim Tai/Sixers staff photographer

To już jest klątwa. Kolejny rok z rzędu, utalentowany debiutant z Sixers łapie kontuzję. Zhaire Smith złamał nogę i nie wiadomo, kiedy powróci do gry.

Smith złamał lewą stopę podczas treningów z Timem Grgurichem w trakcie obozu treningowego w Las Vegas.  Co prawda, oczekiwany czas przerwy to 6-8 tygodni (w przypadku powrotu do zawodowej koszykówki, często dłużej), lecz dużo zależy od podejścia władz zespołu. Jest to praktycznie identyczna kontuzja do tej, której doznał Ben Simmons. Wszyscy pamiętamy, jak to się skończyło. Debiutant ma skonsultować się jeszcze ze specjalistą w Phiadelphii, lecz ma już zaplanowaną operację w najbliższych dniach.

Sponsor serwisu

Smith trafił do Philly na mocy wymiany z Phoenix Suns. W ten sposób 16 pick draftu trafił do Szóstek, a Mikal Bridges wybrany z 10 powędrował do Arizony. Skrzydłowy rozegrał całkiem niezłą Ligę Letnią, zdobywając średnio  7,6 pkt., 2,3 zb., 2,6 ast., na mecz.

Dla Philadelphii to większa strata niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Po odejściu Luwawu-Cabarrota i Justina Andersona, Sixers planowali dać utalentowanemu debiutantowi sporo minut w rotacji na skrzydle za plecami Covingtona. Teraz będą musieli polegać w dużej mierze na Wilsonie Chandlerze, którego zdrowie jest bardzo niepewne i Furkanie Korkmazie.

Dla samej organizacji to istna klątwa. Podobnie uważa Joel Embiid:

Szósty rok z rzędu ich debiutant wybrany w pierwszej rundzie doznaje kontuzji i opuści część sezonu. Nerlens Noel, Joel Embiid (dwukrotnie), Jahlil Okafor (opuścił 29 spotkań w debiutanckich rozgrywkach), Ben Simmons i oczywiście Markelle Fultz. Teraz do tego grona dołączy Zhaire Smith.

Kopiuj link do schowka