DeAndre Jordan (znowu) blisko Mavericks?

28/06/2018
DeAndre Jordan Los Angeles Clippers AP Photo/ Mark J. Terrill

DeAndre Jordan znalazł się po raz kolejny na celowniku Dallas Mavericks. Według informacji, prowadzone są właśnie zaawansowane rozmowy dotyczące transferu środkowego. Czy tym razem coś z nich wyjdzie?

Jordan i Mavericks mają ze sobą wspólną historię. W 2015 roku DeAndre dał Markowi Cubanowi słowną obietnicę podpisania 4-letniego kontraktu z Dallas. Jednakże w ostatniej chwili zmienił zdanie i podpisał nowy kontrakt z Los Angeles Clippers. Uczynił to po tym, jak cała delegacja drużyny z LA przyjechała do jego domu i siedziała do nocy, aby podpisać nową umowę i mieć pewność, że środkowy zostanie z nimi. To był jeden z najbardziej dziwacznych epizodów w historii NBA.

Sponsor serwisu

Oczywiście pozostawił spory niesmak, szczególnie u Marka Cubana. Właściciel Mavs to jednak przede wszystkim biznesmen i jeśli ma dobry deal do zrobienia, to osobiste urazy odchodzą w niepamięć. Dlatego teraz po raz kolejny Mavericks starają się o podpisanie Jordana.

Według najnowszych informacji, Dallas prowadzi zaawansowane negocjacje w sprawie wymiany DeAndre. Nie wiadomo jak dokładnie miałby wyglądać ten trade, lecz z pewnością ma on się opierać o Wesleya Matthewsa. Mavericks mogą także pozyskać środkowego w ramach wolnej agentury, jeśli ten nie wykorzysta swojej opcji gracza na najbliższy sezon. Jednakże w obozie Dallas prawdopodobnie woleliby tego uniknąć. Po pierwsze inne drużyny mogłyby zapłacić więcej, a nie wiadomo co w tym roku DeAndre by wymyślił. Po drugie za sprawą wymiany mogą się zamienić Matthewsa na Jordana. Finansowo wyjdzie podobnie, sportowo na plus dla Mavs.

Dni DeAndre w Clippers są policzone. Sprowadzenie Gortata to wyraźna odpowiedź na komentarze Jordana o niechęci dalszej gry w Mieście Aniołów. Dallas wydaje się być idealnym miejscem dla niego. Jeśli do tego dojdzie, ile zwycięstw będzie w stanie urwać pierwsza piątka pt. Smith Jr-Doncic-Barnes-Nowitzki-Jordan?

Kopiuj link do schowka