DeAndre Jordan chce grać w Houston Rockets

08/06/2018
DeAndre Jordan Los Angeles Clippers AP Photo/ Mark J. Terrill

DeAndre Jordan chce wrócić do domu. Środkowy Clippers według najnowszych informacji obrał sobie nowy cel, a zespołem w którym zamierza kontynuować swoją karierę jest Houston Rockets.

Jordan urodził się w Houston i teraz według najnowszych informacji, chce tam również zagrać w kosza. DeAndre miał wspominać o swojej chęci dołączenia do tej drużyny wielu zawodnikom Rakiet już w trakcie sezonu regularnego. Co więcej, środkowy Clippers miał prowadzić swoją kampanię nawet podczas słynnej afery pomiędzy Houston i LA w tym sezonie.

Sponsor serwisu

Po jednym z meczów sezonu regularnego w styczniu, James Harden i Gerald Green próbowali siłą dostać się do szatni Clippers, aby tam spotkać się z Austinem Riversem i Blake’em Griffinem. DeAndre miał nawet wtedy rozmawiać z zawodnikami Rockets i skarżyć się jak mu się nie podoba gra w organizacji z Los Angeles.

DeAndre ma opcję gracza na 24 miliony dolarów na nadchodzący sezon, ale podobno jest już zdecydowany z niej zrezygnować. W Rockets gra Chris Paul, który kreował grę DeAndre w czasach Lob City. Teraz najwidoczniej Jordan stęsknił się za CP3.

Niestety jednak dla centra Clippers, Houston mają już środkowego, który wcale nie jest gorszym zawodnikiem niż Jordan. Clint Capela rozwinął się znakomicie i obecnie jest jednym z najważniejszych elementów sukcesu Rakiet. Ponadto jest całe 5 lat młodszy.

Z drugiej strony, Capela będzie zastrzeżonym wolnym agentem w nadchodzące wakacje i jeśli ktoś zaoferuje mu maxa, Houston będzie w bardzo trudnej sytuacji. Może wtedy DeAndre miałby szansę na dołączenie do drużyny z Teksasu, lecz oczywiście musiałby się liczyć z olbrzymią redukcją zarobków. Na ten moment jednak, Capela jest z pewnością priorytetem dla Rakiet, zatem DeAndre powinien szukać już alternatyw.

Gdzie byście go widzieli?

Kopiuj link do schowka