Stockton dołączył do Jazz

18/03/2018
Andrew Bernstein/2015 NBAE

Stockton podpisał kontrakt z Utah Jazz. Mowa o Davidzie Stocktonie, synu legendarnego rozgrywającego Jazzmanów, Johna Stocktona. David podpisał 10-dniową umowę z Utah.

Stockton podpisał swój kontrakt w sobotę, lecz w dzisiejszym spotkaniu Jazz z Kings nie wystąpił. David w tym sezonie występował w G-League w barwach Reno Big Horns. Notował w tej drużynie średnio 16 pkt i 5 ast każdego wieczoru.

David jest synem legendy Jazz i w ogóle całej NBA, Johna Stocktona, który rozegrał 19 sezonów w Utah, dwukrotnie prowadząc zespół do Finałów NBA. Obecnie dzierży on dwa absolutnie kosmiczne rekordy ligi – pod względem asyst i przechwytów. Obecnie jest w sprzedaży jego autobiografia, przy kupnie której można wziąć udział w ciekawym konkursie.

To nie jest jego pierwsza przygoda na parkietach najlepszej ligi świata. David występował bowiem w NBA w barwach Kings w 2015 roku, lecz nie zaimponował nikomu na tyle, aby utrzymać się dłużej. Królowie zrezygnowali z niego po wygaśnięciu pierwszego 10-dniowego kontraktu.  Teraz sięgnęli po niego Jazz. Osobą, która była wielkim fanem talentu Davida był jeden ze skautów drużyny, David Fredman. To właśnie za jego namowami, GM Dennis Lindsey i trener Quin Snyder zdecydowali się zatrudnić właśnie Stocktona.

Utah jest w trakcie kolejnej fantastycznej serii 9 zwycięstw z rzędu i 21 wygranych w ostatnich 23 spotkaniach. Obecnie są na piątym miejscu na Zachodzie, lecz walka o awans do playoffs będzie trwała do ostatnich dni sezonu regularnego.

Jazzmani potrzebowali zabezpieczenia na pozycji numer jeden z powodu problemów Ricky’ego Rubio. Po spotkaniu z Phoenix Suns i brudnym zagraniu Jareda Dudleya, Ricky doznał niewielkiego urazu kolana.

Czy tym razem, kariera Davida Stocktona w NBA będzie dłuższa?

Kopiuj link do schowka