David Stern krytykuje zarząd Pelicans

25/10/2018
fot. Derick E. Hingle-USA TODAY Sports

New Orleans Pelicans nie słyną z bycia najlepszą organizacją w lidze. Były komisarz NBA, David Stern ma bardzo niskie mniemanie o zarządzie Pels.

Kiedy David Stern coś mówi, zawsze warto posłuchać. Były komisarz NBA jest głównym architektem i budowniczym obecnej NBA. Przez 30 lat swoich rządów stworzył z ligi globalną markę, która wedle prognoz w przyszłości ma szansę prześcignąć w swej popularności w USA nawet NFL. Ostatnio Stern udzielił wywiadu Chrisowi Ballardowi ze Sports Illustrated, w którym poruszono wiele kwestii z życia komisarza.

Nie mogło oczywiście zabraknąć pytań o NBA, a w szczególności o słynny transfer Chrisa Paula, który Stern zablokował w 2011 roku.

Paul, grający wtedy jeszcze w New Orleans Hornets (dzisiejsi Pelicans), miał przejść do Los Angeles Lakers, Pau Gasol trafić do Houston Rockets, a Luis Scola, Lamar Odom, Kevin Martin, Goran Dragic, i pick pierwszej rundy do Nowego Orleanu.

Jako, że właścicielem Hornets akurat wtedy pozostawała liga, Stern jako komisarz zablokował tą wymianę. Stwierdził, że potrafi zorganizować lepszą wymianę. Tydzień później dogadał się z Los Angeles Clippers i w zamian za CP3, do Szerszeni trafił Chris Kaman, Eric Gordon, Al-Farouq Aminu i pick draftu, którym później okazał się Austin Rivers.

Stern wytłumaczył jak wyglądały kulisy tej sagi:

“Nie wytłumaczyłem tego najlepiej wtedy. Dell Demps chciał nas przekonać do tej wymiany, ale powiedziałem mu, że nie ma opcji. On jednak przekazał Darylowi Moreyowi i Mitchowi Kupchakowi, że transfer przejdzie. Stwierdziłem, że potrafię załatwić lepszą wymianę i ostatecznie Paul trafił do Clippers. Ale Demps to kiepski menadżer i żaden z tamtych graczy nie jest już w zespole. Nie zdziwię się jak Anthony’ego Davisa też straci.”

“Nie chodzi o to, że powstrzymałem Paula przed przejściem do Lakers. Byłem wtedy właścicielem Hornets i żadna wymiana nie przechodzi bez zgody właściciela klubu. Wtedy była o to afera, ale teraz kiedy DeMarcus Cousins przeszedł do Warriors pojawiły się głosy, że Adam Silver powinien się zachować jak ja i to zablokować. Świetnie nie? To niepoważne.”

Na odpowiedź Pelicans nie trzeba było długo czekać. Klub wydał oświadczenie w tej sprawie, w którym czytamy:

“Jesteśmy zawiedzeni niestosownymi komentarzami dotyczącymi New Orleans Pelicans ze strony byłego komisarza ligi. Nasza organizacja ma najwyższe zaufanie w stosunku do naszego generalnego menadżera, Della Dempsa.”

“Jesteśmy podekscytowani kierunkiem w jakim zmierza nasz zespół, zaczynając sezon od 3-0 i sukcesu w zeszłych playoffach. Nasza organizacji jest dumna i podekscytowana byciem częścią NBA, pod innowacyjnym i postępowym przywództwem komisarza Adama Silvera.”

A Wy jak uważacie? Która wymiana byłaby lepsza dla Nowego Orleanu? Przypomnę tylko, że w czasach Hornets, Chris Paul czasami nawet pakował piłkę z góry:

Źródło: Youtube.com/Swish Scope

Kopiuj link do schowka