David Griffin: Sixers mają przewagę w wyścigu po LeBrona

04/06/2018
Ben Simmons LeBron James

Ostatnio poznaliśmy pierwsze typy bukmacherów z Vegas na mistrzostwo w 2019. Zaskakująco wysoko była w nich między innymi Philadelphia – przede wszystkim z powodu możliwości pozyskania latem LeBrona Jamesa.

Obecnym generalnym managerem Sixers jest Bryan Colangelo, który jednak spotkał się z zarzutami o sabotowanie swojego klubu i wzmacnianie swojej pozycji poprzez oszustwa w social media. Winy jeszcze nie udowodniono, ale klub już podobno myśli o zmianie na stanowisku managera – zapobiegawczo, żeby nie tracić na wizerunku.

Sponsor serwisu

Udzielający ostatnio wywiadu w CBS Radio David Griffin, były manager Cavs, nie chciał mówić o tym, czy w razie zwolnienia wakatu przez Colangelo mógłby zająć jego pozycję. Dał sie jednak wciągnąć w dyskusję o Sixers w kontekście offseason i ściągnięcia LeBrona Jamesa:

“Nie mam pojęcia, jakie będzie sprawdzał opcje. Pozostanie na wschodzie to dla niego prawdopodobnie największe szanse na walkę o tytuł, jeśli już zdecyduje się opuścić Cleveland. Być może to właśnie zostanie w Cleveland zapewni mu największe szanse, sam nie wiem. Gdybym wiedział, jakie opcje będzie rozpatrywał, lepiej czułbym całą tę sytuację.”

“Myślę, że to jednak bardzo istotne, że Rich Paul reprezentuje interesy i LeBrona i Bena Simmonsa. Na pewno ma więc wiedzę na temat tego, jak wygląda organizacja. Daje im to na pewno dużą przewagę, bo wiem, że Brett Brown jest teraz osobą, na którą chcesz teraz zwrócić uwagę jako Lebron – chcesz zwrócić uwagę na Popa, na trenera w Los Angeles… We wszystkich drużynach, do których może chcieć pójść LeBron, element szkoleniowy będzie bardzo istotny. Jako że Ben Simmons ma wiedzę od Brecie Brownie, może być to pomocne.”

David Griffin jest w ligowych kuluarach już od ponad 10 lat, więc z pewnością wie, na co zwraca się uwagę w wolnej agenturze. Długo też był managerem (także vice managerem) Cavs, więc coś o LeBronie Jamesie też z pewnością wie. Jakkolwiek trudno prognozować, co wydarzy się latem, uwaga Griffina jest bardzo cenna. Wiemy nie od dziś, że dla LeBrona dużo znaczą koledzy dzielący z nim agenta.Niech zaświadczy o tym fakt, że w Cavaliers swoje miejsce (i całkiem dobre zarobki) bez problemu znaleźli Tristan Thompson i JR Smith.

Kopiuj link do schowka