David Fizdale zwolniony, czy stoi za tym Gasol?

28/11/2017
David Fizdale Justin Ford-USA TODAY Sports

Dzień po tym, jak trener David Fizdale zdecydował się w czwartej kwarcie posadzić na ławce Marca Gasola, został on zwolniony z Memphis Grizzlies. Trener Fizdale oczywiście.

Decyzja ta jest dosyć zaskakująca. Oczywiście, Memphis przegrali ostatnie osiem meczów, ale grali bez jednej ze swoich największych gwiazd, a start sezonu mieli naprawdę dobry. Od razu więc przychodzi na myśl, że problemem były słabe relacje na linii David Fizdale-Marc Gasol.

Sponsor serwisu

Wydarzenia z meczu z Nets nie były jedynym elementem tego konfliktu. Zawodnik i trener podobno nie żyją w najlepszych stosunkach już od dwóch sezonów, kiedy to Fizdale objął posadę głównego szkoleniowca.

Prawda jest jednak taka, że to Fizdale wprowadził do Memphis nowy, bardziej współczesny system gry, który pozwolił na rywalizację z pozostałymi zespołami z czołówki. Niezadowolenia Gasola w Memphis kwitło od dłuższego czasu i spodziewano się, że może dojść do wymiany. Jeśli jednak w Grizzlies chcieliby handlować Gasolem, to po co mieliby pozbywać się dobrego trenera, który się z Gasolem nie lubi? Trochę to pokręcone.

Na stanowisku trenera Fizdale’a zastąpi J. B. Bickerstaff. Od roku 2016 był on asystentem trenera w Memphis – wcześniej pracował w Houston Rockets, gdzie także zastąpił trenera po zwolnieniu. Kiedy jednak zastąpił zwolnionego z Rockets Kevina McHale’a, gra zespołu w żadnym wypadku nie zaczęła wyglądać lepiej.

Kopiuj link do schowka