David Fizdale trenerem New York Knicks

04/05/2018
fot. David Zalubowski/AP

New York Knicks znaleźli nowego trenera. Po rozmowach z wieloma kandydatami, oficjalnie podjęli decyzję. Ich nowym szkoleniowcem został David Fizdale.

Fizdale spotkał się z przedstawicielami Knicks w czwartek i najwidoczniej wypadł najlepiej z wszystkich kandydatów, gdyż dzisiaj  panowie Steve Mills i Scott Perry postanowili podpisać czteroletnią umowę z byłym coachem Grizzlies.

Sponsor serwisu

Przed podpisaniem kontraktu z Nowojorczykami, David miał odrzucić podobną ofertę pracy z Phoenix Suns. Według źródeł ESPN, Fizdale miał być od samego początku faworytem do objęcia posady w Nowym Jorku. Knicks mieli jednak w czym wybierać, ponieważ o angaż starało się, oprócz Davida, 8 innych szkoleniowców w tym m.in. Jerry Stackhouse, Mark Jackson, David Blatt, Mike Budenholzer, czy Juwan Howard.

David został zwolniony podczas tego sezonu z Memphis Grizzlies, co spowodowane było głównie konfliktem z szatnią i słabymi wynikami. Wcześniej w swoim jedynym pełnym sezonie w Memphis wprowadził zespół do playoffów. Przed tym przez lata był asystentem Erika Spoelstry w Miami Heat.

Nowo zatrudniony head coach Knicks ma w najbliższym czasie udać się na Łotwę, aby tam porozmawiać z gwiazdą zespołu, Kristapsem Porzingisem. To właśnie według Unicorna ma być budowana przyszłość Nowego Jorku. Fizdale to charyzmatyczny trener i bardzo dobry taktyk, lecz przy próbach odbudowy NYK poległo już wielu. Czy jemu się powiedzie?

Kopiuj link do schowka