Darko wolnym graczem

22/11/2012
Darko Milicic i Kevin Garnett

Darko Milicic i Kevin Garnett /fot. Flickr

Boston Celtics zwolnili z kontrakto Darko Milicicia. Zawodnik od piątku będzie wolnym agentem i będzie mógł podpisać nową umowę.

Prawdopodobnie jednak nie zostanie w NBA. Yahoo informowało w poniedziałek, żę Darko rozważa powrót do Serbii ze względu na stan zdrowia matki. W barwach Celtics Milicic zagrał tylko 1 mecz. Spędził na boisku 5 minut, zaliczając 1 zbiórkę.

Jego miejsce na razie nie zostanie zajęte w drużynie przez nikogo. Doc Rivers powiedział, że Celtics nie zamierzają spieszyć się z podpisaniem kontraktu z zawodnikiem, który miałby zastąpić Milicicia. W tej chwili jego miejsce zajmie Jason Collins, a w szerokiej kadrze jest jeszcze Fab Melo, obecnie odesłany do gry w NBDL.

[reklama]

Kandydatur jest kilka, ale najpoważniej wyglądają szanse Kenyona Martina i Eddy’ego Curry. Martin jest bez zespołu od końca poprzednich rozgrywek i ostatnio wypowiadał się, że jest w stanie przyjąć ofertę kontraktu za minimalną stawkę, czyli w okolicach 1 miliona dolarów za rok gry.

Z Currym sytuacja jest bardziej skomplikowana. Otrzymał ofertę z Chin, gdzie nie dość, że mógłby zarabiać lepiej niż w NBA, to byłby jedną z gwiazd ligi. Jak informował we wtorek Alex Kennedy z Hoopsworld, z agentem Curry’ego skontaktowało się 5 drużyn z ligi.

Piotr Zarychta @ Twitter

Kopiuj link do schowka