Dante Exum coraz bliżej powrotu na parkiet

14/03/2018
Dante Exum

Pamiętacie jeszcze australijskiego rozgrywającego Utah Jazz Dante Exuma? 22-latek wybrany z 5 pickiem draftu 2014 ma powrócić w najbliższym czasie po kontuzji lewego ramienia, której nabawił się przed tym sezonem. Co jak co, ale każda para rąk przyda się na pokładzie walczących o ósemkę Jazzmanów.

Zarząd zespołu przydzielił młodego zawodnika do swojego odpowiednika w G-League a więc Salt Lake City Stars. Ma być to ostatni etap rehabilitacji Australijczyka. Exum weźmie udział w zamkniętym treningu i będzie to jedno z jego zadań przygotowujących go do powrotu do protokołu gry i pełnego powrotu na parkiet.

Przypomnijmy, że Dante musiał poddać się 24 października 2017 roku zabiegowi stabilizacji stawu barkowo-obojczykowego lewego ramienia. Tego typu urazu nabawił się podczas preseasonu w meczu przeciwko Phoenix Suns (06.10).

Nieuchronny powrót rozgrywającego Jazz, o ile nie nastąpi żadna nieoczekiwana komplikacja, będzie bardzo dobrą wiadomością dla ekipy Nutek. Stracili co dopiero rezerwowego rozgrywającego Raula Neto na około 2 tygodnie z powodu urazu nadgarstka.

Jazz musi także patrzeć w przyszłość. Będą chcieli zebrać więcej informacji i przyjrzeć się dokładnie grze Exuma, ponieważ w tym roku kończy mu się kontrakt i może stać się zastrzeżonym wolnym agentem, jeśli jego umowa nie zostanie przedłużona. Jeśli klub złoży mu nową ofertę(6.6 mln $ oferta kwalifikowana) Dante może ją odrzucić, ale jeśli to zrobi może być mu ciężko znaleźć w szybkim czasie nowego pracodawcę. Oprócz tegorocznego sezonu Australijczyk stracił już całe rozgrywki 2015-16(zerwane ACL).

Kontuzje nie omijają 22-latka. Trzeba szczerze powiedzieć, że dotychczas więcej spotkań stracił przez urazy niż ich rozegrał od przyjścia do ligi w październiku 2014. W 66 spotkaniach zeszłego sezonu notował średnie: 6.2 pkt, 2.0 zb i 1.7 ast, rzucając 42.7% z gry i 29.5% z dystansu.

Zespół Jazz przewiduje powrót swojego długo oczekiwanego rozgrywającego nawet w tym tygodniu. Potwierdził to Kyle Goon  z Salt Lake Tribune. Absencja Raula Neto obarczyła Rickiego Rubio większymi obowiązkami. To otwiera drzwi również dla Exuma, który na pewno będzie chciał udowodnić swoje umiejętności i gotowość do gry. Pomimo,że różne źródła mówiły również o jego powrocie na koniec miesiąca to sytuacja kadrowa prawdopodobnie nieco to przyspieszy.

Quin Snyder coach zespołu potwierdził, że Exum uczestniczył ostatnio w gierkach 2 na 2 a także w kontakcie 3 na 3. Miejmy nadzieję, że jeszcze będzie w stanie pokazać nam swój potencjał.

 

Kopiuj link do schowka