Danilo Gallinari (znowu) poza grą

03/03/2018
fot. Ryan Kang/AP

Skrzydłowy Los Angeles Clippers, Danilo Gallinari, poddał się badaniu rezonansem magnetycznym, które wykazało, że złamał on kości w swojej prawej dłoni. Na szczęście bez przemieszczenia. Zawodnik będzie zmuszony opuścić przynajmniej dwa najbliższe tygodnie.

Nie będę liczył która to już kontuzja Włocha w tym sezonie, a tym bardziej w całej jego dziesięcioletniej karierze. Wystarczy powiedzieć, że opuścił aż 41 z 60 meczów w tym roku. Wielka szkoda, bo zalicza całkiem porządne średnie ( 16 punktów i 5 zbiórek na mecz).

Sponsor serwisu

Dla Clippers jest to bardzo zła wiadomość. Do pierwszej piątki najprawdopodobniej wskoczy Wesley Johnson, nie będący idealnym kandydatem na startera dla Doca Riversa. Na stałe wyłączony z gry jest już Patrick Beverly, który jeszcze w listopadzie nabawił się kontuzji kolana. Jak widać, ławka zespołu z Miasta Aniołów staje się coraz krótsza.

W tej chwili zajmują oni 9 miejsce w konferencji zachodniej. Co prawda do ósmych Denver Nuggets brakuje im zaledwie pół meczu, ale w obecnej sytuacji o awans do Playoffs będzie bardzo ciężko. Na karku dodatkowo czują oddech, grających ostatnio powyżej oczekiwań, Utah Jazz. Byłyby to pierwsze PO bez Clippers od 2011 roku.

Kopiuj link do schowka