Danilo Gallinari bliski gry we Włoszech

20/09/2011

Jak podaje ESPN, Danilo Gallinari jest bliski podpisania kontraktu z zespołem z Włoch – Olimpią Milano. Obie strony są na etapie załatwiania ubezpieczenia dla zawodnika. Zawodnik już zgodził się na wyjazd na obóz przedsezonowy z drużyną z Mediolanu

Ekipa z Włoch może stać się nową potęgą w Europie w najbliższych latach. Poczyniono duże inwestycje, ściągnięto na stanowisko trenera Sergio Scariolo, który dwa dni temu doprowadził kadrę Hiszpanii do złota na Eurobaskecie. Poza tym w składzie są bardzo znani i cenieni na europejskich parkietach Ioannis Bourousis, Drew Nicholas i Malik Hairston.

Szanse na grę Gallinariego w tym klubie są o tyle większe, że przed przejściem do NBA reprezentował właśnie barwy tego klubu. W trakcie sezonów 2006/07 i 2007/08 notował średnio 14.2 punktu na mecz, a w drugim z nich było to nawet 17.6. Późniejszą jego historię znamy, wybrany w drafcie przez NY Knicks, skrócony przez kontuzję sezon debiutancki, a w drugim z nich transfer do Denver Nuggets zaCarmelo Anthony’ego.

Gallinari jest kolejnym graczem Nuggets, który będzie grał poza USA. Wcześniej pisaliśmy już o odejściach Wilsona Chandlera, J.R. Smitha, Ty Lawsona, a także o propozycjach z Chin dla Kenyona Martina.

Kopiuj link do schowka