Dan Gilbert chętnie wejdzie w przebudowę z Cavs

10/06/2018
Love LeBron Cavs fot. Getty Images

Dużo mówi się o tym, gdzie trafi latem LeBron, co samo w sobie jest bardzo interesujące. Ciekawe jest tez to, co dalej stanie się z Cavs.

Bardzo dużo zależy od tego, w jaki sposób zdecyduje się odejść – jeśli się zdecyduje. Może wziąć swoją opcję w kontrakcie i zostać wymieniony, co z automatu oznacza, że Cavs dostaną coś w zamian. Prawdopodobnie coś o dużej wartości, co pozwoliłoby im nie popaść w absolutną beznadzieję. James może też jednak odejść po zrezygnowaniu z opcji i wtedy Cavs zostają z niczym. Czy w takiej sytuacji dałoby się coś z tego zbudować?

Z dużym prawdopodobieństwem nie. Rotacja pełna jest graczy nie wypadających najlepiej,  na zbyt wysokich umowach. Nie byłoby łatwo powymieniać ich na coś lepszego. Dlatego też można założyć, że w takim przypadku rozpoczęłaby się bardzo gruntowna przebudowa. Jest to proces trudny i mozolny. Brian Windhorst z ESPN uważa jednak, że właściciel Cavs, Dan Gilbert, bardzo chciałby wejść w przebudowę:

“Nie będzie ani jednego gracza, który może być pewny gry w Cavs w przyszłym sezonie. Myślę, że największe szanse na zostanie ma gracz, którego wybiorą z tym ósmym numerem w drafcie. Zaczną wszystko kompletnie od nowa. Kevin Love będzie w pełni dostępny w wymianach. Założę się, że będą szukać w zamian za niego picku w pierwszej rundzie. Jest na ostatnim roku kontraktu, więc nie będą chcieli brać w zamian dużych pieniędzy w kontraktach. Dan Gilbert wierzy, że może zbudować mistrzostwo bez LeBrona Jamesa i wierzę, że myśli już w przyszłość, żeby spróbować. Nie sądzę, żeby koniecznie chciał walczyć już w przyszłym roku. Wierzę, że Dan Gilbert chciałby wejść w taka przebudowę.”

Zgodnie z tym, co sugeruje Windhorst, Gilbert jest więc bardzo podekscytowany na myśl o kolejnym wejściu w przebudowę. Oznaczałoby to, że jego motywacja do zatrzymania w składzie LeBrona Jamesa wcale nie jest tak wysoka, jak powinno się to nam wydawać. Philadelphia 76ers niejako przetarła szlaki i pokazała, że przebudowa przez tankowanie potrafi przynieść bardzo pozytywne rezultaty. Wszystko zależy jednak od tego, czego oczekujemy od klubu i jak długoterminowe są nasze plany względem niego.

Kopiuj link do schowka