Damian Lillard uszkodził kostkę

04/04/2018
fot. Jonathan Bachman/Getty Images

Bardzo złe wiadomości nadchodzą z obozu Portland Trail Blazers. W ostatnim starciu przeciwko Dallas Mavericks, Damian Lillard doznał kontuzji kostki. Nie wiadomo jeszcze jak poważny jest to uraz.

Lillard skręcił lewą kostkę w czwartej kwarcie starcia z Mavs, lądując na nodze środkowego przeciwników, Salaha Mejriego. Dame co prawda wrócił jeszcze na parkiet, lecz nie uchronił swej drużyny przed porażką. Co gorsza, po zakończeniu spotkania rozgrywający musiał być specjalnie przewieziony z szatni do klubowego busa, właśnie ze względu na swój staw skokowy.

Sponsor serwisu

Sam zawodnik podkreślił, że sprawa mocno się pogorszyła po zakończeniu spotkania:

“Boli. Nie mogłem nic zrobić w tej sytuacji. To bardzo bolesne. Byłem co prawda w stanie dokończyć mecz, ale później tylko się pogorszyło. Pojawił się jeszcze większy ból i mocno spuchła.”

Dame Dolla rozgrywa fantastyczne rozgrywki i jest głównym powodem, dla którego Blazers po raz piąty z rzędu awansowali do playoffs. Co więcej mają ogromną szansę na utrzymanie swojego 3 miejsca na Zachodzie, zaraz po Rockets i Warriors. Jednakże, jeśli marzą o czymś więcej niż porażka w pierwszej rundzie, potrzebują zdrowego Damiana. Lillard jest tego świadom, dlatego zamierza ostrożnie postępować:

“Uważam, że naprawdę wysoką tolerancję bólu, ale zamierzam zachować się mądrze. Jest końcówka sezonu, my zagramy w playoffs, więc muszę działać z głową, żeby jedna rzecz nie pociągnęła za sobą kolejnych.”

Blazers mają do rozegrania jeszcze 4 spotkania, a ich obecna przewaga na czwartymi Jazz (say what? Mieli nie wejść do playoffs, a skończą z przewagą parkietu?) wynosi 3 mecze, zatem nawet bez Dame’a powinni utrzymać swoją pozycję. Jednak zdrowy Lillard będzie im absolutnie niezbędny, aby sprawić niespodziankę. A nie są bez szans na to.

Kopiuj link do schowka