Curry i Middleton zawodnikami tygodnia

31/01/2018
Steph Curry

Za nami już 15 tydzień rozgrywek i każdy zespół rozegrał już około 50 spotkań. Tradycyjnie liga NBA przyznała dwóm zawodnikom w obydwu konferencjach wyróżnienia graczy tygodnia. Za ubiegły tydzień miano to otrzymali odpowiednio na wschodzie Khris Middleton (Milwaukee Bucks) i w konferencji zachodniej Stephen Curry (Golden State Warriors).

Steph fenomenalnie liderował drużynie aktualnych mistrzów w poprzednim tygodni, prowadząc ich do bilansu 3-0. Dwukrotny MVP wykręcił nawet swój season high w postaci 49 oczek przeciwko Boston Celtics. W pozostałych dwóch spotkaniach jego drużyna okazała się lepsza od Minnesoty Timberwolves i New York Knicks. Przeciwko Nowojorczykom Curry zanotował 32 pkt 6 zb 7 ast, trafiając 8-krotnie z dystansu, z Wilkami miał linijkę 25-5-9(5 trójek), a Bostończyków podobnie jak Knickerbockers ukarał 8 trafieniami zza linii 7,24 m.

Z kolei Middleton również zagrał solidny tydzień, ale miał nieco mniejszą rolę w ekipie Kozłów. Co prawda jego drużyna już bez Jasona Kidda na ławce trenerskiej również zaliczyła identyczny bilans 3-0. Khris może pochwalić się 35-punktowym występem przeciwko Phoenix Suns. W meczach z Brooklyn Nets i Chicago Bulls notował mniej punktów niż Giannis Antetokounmpo bo odpowiednio 21 i 20, ale był bardzo przydatny po obydwu stronach parkietu. W spotkaniu z Bykami dołożył 7 zbiórek i 5 asyst a przeciwko ekipie Słońc oprócz wspomnianych oczek miał również 6 zbiórek, 3 asysty i 2 przechwyty.

Kopiuj link do schowka