Collin Sexton nie potrafi grać?

05/11/2018
fot. Mike Carter/USA TODAY Sports

Collin Sexton miał być nową nadzieją dla Cleveland Cavaliers. Zdaniem weteranów tej drużyny, młody rozgrywający nie potrafi grać.

Collin Sexton ma za sobą trudne początki w NBA. Trafił zespołu, który nie tylko przegrywa kolejne spotkania, ale panuje tam organizacyjny chaos, który ciężko ogarnąć. Trener został zwolniony, zawodnicy natomiast publicznie domagają się transferu.

Sponsor serwisu

Sam rozgrywający także nie prezentuje się wybitnie. Chociaż statystyki na poziomie 11 pkt 2 zb., i 2 ast., nie wyglądają na pierwszy rzut oka tragicznie, to kiedy przyjrzymy się bliżej zobaczymy, że Sexton notuje prawie tyle samo strat co asyst, gra na słabej skuteczności, a jego obrona jest fatalna.

Joe Vardon z The Athletic tak opisuje klimat panujący obecnie w szatni:

“Jest coraz bardziej oczywiste, że kiedy słyszymy komentarze weteranów Cavaliers, mówiące o tym, że niektórzy młodzi zawodnicy nie znają swojej roli, nie wiedzą jak wygrywać, albo w ogóle co robić na boisku, chodzi im o Sextona. W całej organizacji, jeśli chodzi o Sextona opinia jest taka, że on nie potrafi grać.”

“Podczas sobotniego spotkania, George Hill zaoferował, że nauczy go gry w obronie. Problem leży w tym, że nikt nie wierzy, żeby Collin chciał go posłuchać. Sexton nie wie jak powinien bronić w pick&rollu, nie potrafi także odpowiednio ustawić kolegów w ataku.”

Sexton jednak się tym nie przejmuje. De facto nie przejmuje się prawie niczym, co też nie pomaga w jego sytuacji:

“Cały czas uważają go ogólnie za fajnego dzieciaka. Ale dostrzegają jego duże braki, wiedzą co ich czeka, kiedy on wejdzie na boisko i zaczyna ich frustrować to, że porażki w ogóle nie mają na niego wpływu, że nie przejmuje się za bardzo wynikiem meczu.”

Czy Sexton będzie w stanie zrobić odpowiednie postępy? Zdarzają mu się dobre występy, a przecież mówimy o zawodniku, który rozegrał dopiero 9 spotkań w NBA. Jednak brak chęci do nauki nie jest najlepszym prognostykiem na przyszłość:

Źródło: Youtube.com/House of Highlights

Kopiuj link do schowka