Coast to Coast: 76ers numerem 2 na Wschodzie?

25/07/2017

W dzisiejszym odcinku Coast to Coast, sponsorowanym przez Furkana Korkmaza i wielkie oczekiwania wobec 76ers, Piotrek, Krzysiek i Karol rozmawiają o offseason, tym razem w Konferencji Wschodniej. Miłego odsłuchu!

Piotr Zarychta: Rok temu strzeliłem z Houston Rockets na numer dwa na Zachodzie i w sumie dużo się nie pomyliłem. W sezonie zasadniczym w tym roku strzelam numer dwa na Wschodzie… 76ers. Jeżeli będą zdrowi, to jest 1-2 na Wschód. Cleveland znowu nie będą grali na maxa, bo LeBron będzie o kolejny rok starszy i musi oszczędzać siły na playoffy.

Krzysztof Uzdowski: Ja jako fan Lonzo uważam, że Markelle Fultz nie będzie jakimś wielkim wyjadaczem.

PZ: Ale to nie chodzi o Markelle’a Fultza – chodzi o Joela Embiida.

KU: Wątpię, żeby Embiid zagrał więcej niż 40 meczów w tym sezonie. Chciałbym, ale sądzę, że gdyby był to każdy inny zawodnik o takiej historii kontuzji, to nie ma szans, żeby hype na niego był chociaż w 50% taki sam, jak na Joela Embiida.

PZ: Ja wiem, że to trochę taki typ z czapy. Myślę jednak, że 76ers – oczywiście przy sprzyjających warunkach, takich, jak, przede wszystkim, zdrowie – mogą się włączyć do walki. Mają świetnego trenera, fajnie mają ten zespół zbudowany, bo mają te wysokie kontrakty JJ Redicka i Amira Johnsona na rok tylko…

Karol Milcarz: I tobie się podobają te kontrakty?

PZ: Mi się bardzo podobają te kontrakty.

KM: Ten roczny Redicka jest całkiem spoko, bo na rok tylko się wiążesz i dostajesz dobrego SG, którego nie miałeś…

PZ: A oni i tak muszą wypełnić jakoś salary cap, więc równie dobrze mogą to zrobić Redickiem za 23 miliony, a wychowywać na jego backup Furkana Korkmaza. Śmiejcie się, ale świetnie grał w lidze letniej i to jest materiał na takiego typowego off-guarda. Taki przyszłościowy Redick, tylko atletyczny.

Kopiuj link do schowka