Clippers ostrzą zęby na Leonarda

15/04/2018
Kawhi Leonard

Sytuacja Kawhi Leonarda w Spurs wciąż jest jedną wielką niewiadomą. Skrzydłowy wciąż nie wrócił na parkiet i nic nie wskazuje na to, żeby miał jeszcze zagrać w tym sezonie. W tej sytuacji Clippers chcą być gotowi, aby w lecie przedstawić zadowalającą ofertę.

Clippers znajdują się obecnie w fazie przebudowy, lecz ich śmiały plan zakłada przejście z ery Lob City do nowej drużyny skłonnej walczyć o mistrzostwo, pozostając jednocześnie w walce o playoffs. Innymi słowy w LA chcą za wszelką cenę uniknąć tankowania. Dlatego bardzo chętnie przyjęliby do składu jakąś gwiazdę, najlepiej taką z pierwszej ligi. Według najnowszych informacji ustawili się już w kolejce po Kawhi Leonarda.

Sytuacja Leonarda w Spurs jest niezwykle dziwna. Lekarze dali mu zielone światło do gry, lecz obóz zawodnika twierdzi, że skrzydłowy nie jest jeszcze gotowy. Nie popierają tego jednak żadnymi medycznymi argumentami. Zawodnicy SAS zorganizowali spotkanie w celu przekonania Kawhi do powrotu do drużyny, lecz bezskutecznie. Sam Popovich unika tematu jak może. Teraz Ostrogi doznały dotkliwej porażki w pierwszym meczu playoffs od Warriors, lecz to także nie wywarło żadnego wpływu na Leonardzie, który nawet nie był obecny na spotkaniu. Z tych wszystkich powodów coraz częściej mówi się o potencjalnym transferze, co wcale nie jest niemożliwe.

Na korzyść Clippers przemawiają dwie rzeczy: to że Kawhi dorastał w LA, a także postać Jerry’ego Westa. The Logo jest podobno zakochany w talencie Leonarda, a jak wiadomo jest to człowiek o dużych zdolnościach przekonywania. Nie wiadomo na razie, co poza pickami pierwszej rundy draftu mogliby zaoferować Clippers, ale to z pewnością zbyt skromna oferta.

Chcielibyście zobaczyć Kawhi w trykocie LAC?

Kopiuj link do schowka