Clippers chcieli pozyskać Paula George’a

31/01/2018
fot. Layne Murdoch/NBAE via Getty Images

Transfer Blake’a Griffina za nami. Emocje powoli opadają, lecz na jaw wychodzi coraz więcej szczegółów związanych z przenosinami skrzydłowego do Detroit. Według najnowszych doniesień, Clippers najpierw zaoferowali Blake’a Thunder w zamian za Paula George’a.

Według Royce’a Younga z ESPN, LAC miało pierwotnie w planach otrzymać jakieś głośne nazwisko i zawodnika przynajmniej zbliżonego poziomem sportowym do Griffina. Pierwszym wyborem miał być Paul George z Oklahomy. Miało to o tyle sens, że w ubiegłe lato dużo mówiło się o pozyskaniu Griffina przez Thunder, między innymi dlatego, że BG pochodzi właśnie z Oklahomy. Thunder jednak od razu odrzucili ofertę.

Co więcej zdaniem Younga, Clippers oferowali Blake’a co najmniej kilku innym zespołom. Podczas podcastu Hoop Collective, dziennikarz ESPN rzucił nieco światła na działania drużyny z Miasta Aniołów:

„Czy Clippers mogli dostać więcej za Blake’a Griffina?”

„Oferowali go wszystkim wokół.”

„Nie jestem przekonany, że to prawda.”

„Wiem, że dzwonili do Oklahomy i chcieli Paula George’a. Jestem pewny, że kontaktowali się również z Minnesotą. Chcieli dostać jakieś większe nazwiska, ale nie udało im się.”

Tyle w kwestii wakacyjnych obietnic i bycia przyszłością klubu:

Już wcześniej pojawiły się informacje, iż Lakers nie wyrazili zainteresowania Griffinem przy okazji transferu. Nie ma jednak potwierdzonych informacji, że swoim rywalom zza miedzy Clippers także oferowali Griffina.

Co zaważyło na odejściu Blake’a? Zdaniem Davida Aldridge’a z ESPN, było to zdrowie. Po kontuzji więzadła w kolanie skrzydłowego, której doznał w tym sezonie, Steve Ballmer, właściciel Clippers, stwierdził, iż zdrowie Griffina jest zbyt niepewne i nie można na nim opierać zespołu.

Czy Los Angeles dobrze wyszło na tej wymianie? Okaże się za jakiś czas. Nam pozostaje cieszyć się akcjami zdecydowanie najbardziej efektownego zawodnika LAC w historii:

Kopiuj link do schowka