Clint Capela podpisał nowy kontrakt!

27/07/2018
capela clint fot. Troy Taormina/USA TODAY Sports/Action Images

Według doniesień Adriana Wojnarowskiego, Clint Capela w końcu dogadał się z Houston Rockets w sprawie nowej umowy.

Negocjacje trwały bardzo długo. Clint Capela był tego lata zastrzeżonym wolnym agentem, jednak żaden klub nie śpieszył z propozycjami. Jasnym było, że Rockets chcą zawodnika zostawić, a sam zainteresowany chciałby zostać w Houston. Problemem były szczegóły nowego kontraktu. Finalnie, wypracowany kompromis to 90 milionów dolarów płatnych w 5 lat.

Sponsor serwisu

Jeszcze całkiem niedawno można było przeczytać informacje o tym, że Capela nie jest zadowolony z oferty Rockets. Na początku lipca zaoferowano mu 85 milionów w pięcioletniej umowie. Chyba jednak nie miał specjalnie wyboru – mógł podpisać ofertę kwalifikacyjną za 4,7 miliona i za rok stać się niezastrzeżonym wolnym agentem. W 2019 roku mogłoby mu być jednak ciężej znaleźć jeszcze wyższy kontrakt, skoro na rynku będzie wielu świetnych wolnych agentów do podpisania.

Pieniądze rzędu 18 milionów za sezon to naprawdę spore pieniądze. Zwłaszcza, kiedy jest się środkowym w dzisiejszej lidze i nie jest się franchise playerem. Clint Capela to swego rodzaju fenomen – będąc zadaniowcem zapracował sobie na tak lukratywny kontrakt. Oczywiście, zadaniowiec zadaniowcowi nierówny. To, co wnosił Capela do gry Rockets w ubiegłym sezonie – zwłaszcza po bronionej stronie – było nieocenione.

Clint Capela gra w NBA już od czterech lat i z sezonu na sezon sukcesywnie rozwija się jako koszykarz. Jest szybki, mobilny, ma instynkty defensywne, oraz jest coraz lepiej wyszkolony technicznie. W ubiegłym sezonie notował statystyki na poziomie 14 punktów, prawie 11 zbiórek i 2 bloków na mecz.

Kopiuj link do schowka