Clint Capela dostanie maksymalną ofertę od Phoenix Suns

11/05/2018
NBA: Houston Rockets at Philadelphia 76ers

Clint Capela pojawił się na celowniku Phoenix Suns. Według najnowszych informacji, latem Słońca przedstawią mu ofertę w okolicach kontraktu maksymalnego.

Capela wszedł na nowy poziom gry w tym sezonie i jest chyba największym pozytywnym zaskoczeniem w ekipie Houston Rockets. Poprzednie rozgrywki w jego wykonaniu już były solidne, lecz to w tych stał się kluczowym elementem zespołu i graczem dającym przewagę. Ze zmiennika Dwighta Howarda, wyrósł na bardzo dobrego centra, który idealnie wypełnia swoje zadania, którymi w głównej mierze są obrona i pick&roll.

Clint ma zaledwie 23 lata, zatem ma jeszcze możliwości do dużego rozwoju. W nadchodzącym lecie zostanie zastrzeżonym wolnym agentem. To sprawi, że Rakiety będą mogły wyrównać każdą ofertę złożoną za Szwajcara. Jak się okazuje, będą musieli głęboko sięgnąć do kieszeni, jeśli planują zatrzymać środkowego.

Sponsor serwisu

Według Kelly’ego Iko, Phoenix Suns są bardzo zainteresowani centrem i latem złożą mu ofertę maksymalną, lub zbliżoną do maksa. Trudno oczekiwać, żeby Rockets odpuścili swojego zawodnika. Jednak maksymalny kontrakt dla Capeli, w połączeniu z umowami Hardena i Paula (którego przecież też będą musieli podpisać za sporo zielonych) zabije ich płynność finansową na najbliższe lata.

Słońca mają dużo pieniędzy i nic nie ryzykują tym ruchem. Z drugiej strony, jeśli chcą budować nowy zespół, to czy inwestycja pt. maks dla Capeli jest przemyślanym długofalowo ruchem? Clint idealnie pasuje do systemu Rakiet i w innym może nie być tak efektywny. Ponadto może się okazać, ze jego przysłowiowy sufit nie jest wiele powyżej obecnego poziomu.

Kopiuj link do schowka