Cleveland Cavaliers zwalniają Tyronna Lue!

28/10/2018
tyronn lue Getty Images

Stało się – jeszcze zanim jakikolwiek klub zdołał rozegrać choćby 10 spotkań, posadę stracił już pierwszy trener – Tyronn Lue.

O ile ostatnich kilka sezonów było spokojnych jeśli chodzi o trenerskie roszady, o tyle ten sezon zaczyna się intensywnie. Już po sześciu spotkaniach Cleveland Cavaliers postanowili rozstać się ze swoim dotychczasowym szkoleniowcem. Lue był szkoleniowcem Cavs od 2016 roku, kiedy to w trakcie sezonu zwolniony został David Blatt. Lue doprowadził Cavs do mistrzostwa w swoim pierwszym sezonie, a na przestrzeni całej swojej kariery w roli głównego szkoleniowca poprowadził Kawalerzystów do bilansu 128-83.

Sponsor serwisu

Przez cały czas przewijały się jednak głosy krytyki w stosunku do jego pracy – że nie potrafi zorganizować defensywy, że daje sobie wejść na głowę LeBronowi i de facto to James o wszystkim decyduje. Ten sezon rozpoczął jednak bez LeBrona i z czystą kartą – miał udowodnić w neutralnych warunkach, że potrafi dobrze poprowadzić zespół NBA. Niestety, Cavs rozpoczęli sezon od bilansu 0-6 i zarząd stracił cierpliwość.

Czy słusznie? Trudno powiedzieć. Swoje robi chwilowa nieobecność Kevina Love, a pomimo faktu, że Cavs przegrywają na końcu mecze, to ich styl wcale nie jest tak fatalny. Liczy się jednak efekt, a klub chciał uniknąć tankowania. Nie po to podpisywał wieloletnie przedłużenie z Kevinem Love i nie pozyskał picków, żeby szorować po spodzie tabeli. Tymczasowym trenerem ma zostać dotychczasowy asystant, Larry Drew. Od 1992 roku pełnił on rolę asystenta w wielu klubach NBA, przez cztery sezony będąc nawet głównym szkoleniowcem Bucks i Hawks. Nie ma jeszcze informacji odnośnie tego, czy może on zostać w dłuższej perspektywie głównym trenerem, czy klub będzie też może szukał w międzyczasie zastępcy na tę pozycję gdzieś poza klubem.

źródło:YouTube/House of Highlights

Kopiuj link do schowka