Cleveland Cavaliers zostają bez środkowego

05/03/2018
Tristan Thompson

Cleveland Cavaliers przegrali ostatni mecz przeciwko Denver Nuggets. W tym samym meczu podkoszowy Cavs, Tristan Thompson, nabawił się urazu kostki.

Jeszcze w czasie pierwszej połowy meczu, Tristan Thompson niefortunnie postawił swoją nogę na nodze innego zawodnika. Nie był zmuszony do opuszczenia parkietu, ale uraz kostki widoczny był chociażby w jego słabej postawie w dalszej części meczu. Pomeczowe badania wskazały, że Thompson doznał zwichnięcia kostki.

Sponsor serwisu

Jest to uraz na tyle poważny, że zawodnik zmuszony będzie poddać się krótkiej rehabilitacji. Wykluczy go to z gry w kilku następnych meczach. Klub nie stawia jednak jednoznacznej daty powrotu na parkiet – stan zawodnika będzie uaktualniany na bieżąco na podstawie tego, jak sprawnie przebiega powrót do optymalnej dyspozycji.

Brak Thompsona może być odczuwalny dużo bardziej, niż jakiegokolwiek innego zawodnika. W obliczu kontuzji Kevina Love, jeszcze do niedawna Thompson był jedynym nominalnym podkoszowym w rotacji Cavaliers. W tej chwili sytuację (w bardzo ograniczonym stopniu) ratuje pozyskany niedawno Larry Nance Jr. Jest to jednak nominalny silny skrzydłowy, a nie center. Poza tym, nie może ona grać przez 48 minut. Może Tyronn Lue zacznie częściej grać z LeBronem na środku? A może minuty dostanie w końcu Ante Zizić? Młody podkoszowy pozyskany z Celtics rozegrał w czasie tego sezonu zaledwie 48 minut. Łącznie.

Kopiuj link do schowka