Cleveland Cavaliers zainteresowani kilkoma nazwiskami

22/07/2018
Booker Love Cavaliers AP Photo/Tony Dejak

Zgodnie z doniesieniami Joe Vardona z Cleveland.com, Cavaliers są zainteresowani pozyskaniem kilku pozostałych na rynku wolnych agentów.

Wśród wymienianych nazwisk, z którymi to klub się kontaktuje, jest chociażby Trevor Booker. 30-letni silny skrzydłowy w ubiegłym sezonie grał aż dla trzech różnych klubów w NBA. Zaczynał go na Brooklynie, skąd jednak został przehandlowany do Sixers w ramach wymiany za Jahlila Okafora. klub z Filadelfii zwolnił go w lutym, po czym dołączył on do Indiany Pacers. Na przestrzeni kariery notuje 7 punktów, 5,5 zbiórki i 1 asystę na mecz. Niestety, przy wzroście 203 cm na pozycji silnego skrzydłowego brakuje mu trochę rzutu z dystansu. Na niskie skrzydło jest z kolei za mało mobilny. Wciąż jednak potrafi dać przydatne minuty z ławki.

Sponsor serwisu

Kolejnym graczem, który jest w kręgu zainteresowań Kawalerzystów, jest Luke Babbitt. Jest to również 30-letni skrzydłowy, jednak o znacznie innym profilu niż Booker. Pomimo przewagi we wzroście (206cm), nie musi być silnym skrzydłowym, a może nawet niskim skrzydłowym bądź rzucającym obrońcą. Babbitt to przede wszystkim strzelec z dystansu – na przestrzeni kariery trafia ponad 40%. Poprzedni sezon rozpoczął w Hawks, a zakończył powrotem do Miami Heat – nawiasem mówiąc niezbyt udanym.

Cavaliers bardzo poważnie interesują się także pozyskaniem Davida Nwaby. 25-letni obwodowy również wyraża chęć dołączenia do zespołu z Ohio, więc jest duża szansa, że tak się właśnie wydarzy. Nwaba stał się niezastrzeżonym wolnym agentem po tym, jak Chicago Bulls unieważnili jego ofertę kwalifikacyjną wraz z dniem 12. lipca. Zawodnik ma za sobą dopiero dwa sezony w NBA. Pomimo faktu, że został pominięty w drafcie 2016, w lidze radzi sobie całkiem nieźle jako istotny rezerwowy – najpierw rotacji Lakers, później Bulls. W przyszłym sezonie być może tez Cleveland Cavaliers.

 

Kopiuj link do schowka